SPIN

Targi Rękodzieła w Fabryce Mikołaja

Aneta Borkowska środa, 30 listopada 2022, 11:01 Siedlce

Fundacja Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenie Wspólnota Arche zapraszają na XXV Targi Rękodzieła Artystycznego. Jak co roku w Parku Handlowym Arche w Siedlcach przy ulicy Brzeskiej 134, spotkamy się przy stoiskach rękodzielników i rzemieślników z regionu.

Tradycyjne pieczywa, wędliny, szeroka gama serów i miodów, przygotowanych z pasją i szacunkiem do przyrody, to wszystko znajdziecie na stoiskach. Nie zabraknie ozdób choinkowych ręcznie wykonanych, ceramiki, biżuterii artystycznej, decoupagu. Po raz pierwszy będzie miał miejsce przegląd stołów Wigilijnych Kół Gospodyń Wiejskich. Dzieci będą mogły osobiście wręczyć listy Świętemu Mikołajowi, bo zdradził nam, że przyjedzie na Targi i będzie chciał się ze wszystkimi spotkać.

W piątek po raz pierwszy na scenie kulturalnej Cafe Fryderyk odbędzie się Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Mikołaju ToMy” dla przedszkoli i szkół z oddziałami integracyjnymi. Od 2012 roku, jako impreza towarzysząca organizowany jest Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”. Prace twórców amatorów o najwyższym poziomie artystycznym z zakresu sztuki nieprofesjonalnej, prezentowane będą w Cafe Fryderyk w Parku Handlowym Arche.

W sobotę organizatorzy zapraszają najmłodszych na premierę spektaklu „Wyprawa Świętego Mikołaja”. Wystąpi Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku.
Tegoroczne Targi Rękodzieła Artystycznego wyróżnia mnogość bezpłatnych warsztatów w duchu DIY. Tego dnia Cafe Fryderyk zmienia się w FABRYKĘ ŚW. MIKOŁAJA. Warsztaty to wspaniała okazja by kreatywnie spędzić czas. W czasie zajęć stworzymy kolorowe i niepowtarzalne torby na świąteczne zakupy albo na podarunki dla bliskich. Na jeden dzień uczestnicy staną się projektantami mody. Stworzą swój świąteczny, niepowtarzalny strój, ponad to odbędą się zajęcia artystyczne robienia kartek świątecznych. Wszystko pod okiem ELFA Instruktora. Pomocą służą pracownicy Fundacji Leny Grochowskiej.

PROGRAM

2 grudnia (piątek)
10:00 Otwarcie Targów w Cafe Fryderyk oraz wystawy pokonkursowej „Szukamy Nikifora”
10:00-14:00 I Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Mikołaju ToMy” dla przedszkoli i szkół z oddziałami integracyjnymi.
KGW na Święta – przegląd stołów Wigilijnych Kół Gospodyń Wiejskich
19:00 Wieczór Targowy w Cafe Fryderyk :
– Nagrodzenie najciekawiej zaaranżowanego stoiska.
– Wernisaż wystawy oraz rozstrzygnięcie Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej Szukamy Nikifora.

3 grudnia (sobota)  – Spotkanie z Mikołajem
11:00 i 14 :00 Premiera Spektaklu Teatralnego dla dzieci „Wyprawa Świętego Mikołaja”. Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku
Święta w duchu upcyklingu – warsztaty świąteczne prowadzone przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej
1. Na jeden dzień stań się projektantem mody. Stwórz swój świąteczny sweterek, koszulkę, sukienkę i zaskocz wszystkich podczas świąt. Przynieś ze sobą ubranie, które chcesz „udekorować”, a my damy Ci szeroką gamę materiałów: skrawki tkaniny, wstążki, koronki, pompony, wszelkiego rodzaju guziki i koraliki. Wszystkie elementy aplikacji mogą być mocowane do tkaniny poprzez szycie lub klejenie pod okiem ELFA Instruktora. Pomocą służą pracownicy Fundacji Leny Grochowskiej.
2. Warsztaty to wspaniała okazja by kreatywnie spędzić czas. W czasie zajęć stworzymy kolorowe i niepowtarzalne torby na świąteczne zakupy albo na podarunki dla bliskich. . W warsztacie rękodzielnika przygotujemy dla Was specjalną strefę, w której czekać będą torebki papierowe, cekiny, brokat, wycinanki i wiele innych artykułów papierniczych. Ze zwykłej szarej torby można zrobić piękne opakowanie na prezenty! Przekonajcie się sami, spróbujcie swych sił na warsztatach.
3. Rzemieślnicze warsztaty artystyczne robienia kartek świątecznych to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy cały rok czekają na świąteczny sezon. Gwarantujemy mile spędzony czas, podczas którego będziemy ciepło myśleć o naszych najbliższych i o bożonarodzeniowych życzeniach. W warsztatach może wziąć udział każdy. Rodzice z dziećmi, babcie i dziadki z wnukami, ciocie i wujkowie, przyjaciółki i koledzy. Wszyscy, którzy mają nieszablonowe podejście do tworzenia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?