SPIN

Radni rozdawali mieszkańcom odblaski

Aneta Borkowska piątek, 9 grudnia 2022, 18:57 Siedlce

Ponad 100 odblaskowych opasek zaciskowych trafiło dziś do siedlczan podczas akcji miejskich radnych PiS. Robert Chojecki, Janusz Cabaj i Maciej Nowak rozdawali je w okolicach przejść dla pieszych. W ten sposób chcieli zadbać o bezpieczeństwo siedlczan, ale też zwrócić uwagę na zły stan przejść dla pieszych.

– Złożyliśmy wniosek do budżetu na 2023 rok o zabezpieczenie środków na zainstalowanie elementów odblaskowych, oznakowanie pionowe i poziome oraz doświetlenie ulic przy przejściach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli – tłumaczy Robert Chojecki.

W ubiegłym roku na 36 zdarzeń z udziałem pieszych do 22 doszło na przejściach. Zdaniem Janusza Cabaja większość z nich wymaga przeglądu.

– Śmiem twierdzić, że 80 procent przejść dla pieszych jest niewidoczna, chodzi o oznakowanie poziome, bo bardzo słabo to widać – mówił były policjant. – W okresie jesienno-zimowym kiedy widoczność dla kierowców jest ograniczona posiadanie elementu odblaskowego może uratować życie i zdrowie – dodaje.

W sumie radni pojawili się w kilku miejscach m.in na ulicy Piłsudskiego przy Sądzie Okręgowym oraz przy przejściach dla pieszych w rejonach szkół i przedszkoli.

Komentarze (1)

  1. obserwator II. dodano 2 miesiące temu

    Czy radny Cabaj wstydził się założyć kamizelkę odblaskoweą?Może jeszcze się pochwali,że to jest jego autorski program zadbania o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?