SPIN

Oczami Kobiet: „Piękny poranek”

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 stycznia 2023, 07:19 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. W środę (18 stycznia) o godz. 19. będzie można obejrzeć film „Piękny poranek”.

Sandra, tłumaczka mieszkająca w Paryżu, wychowuje ośmioletnią córkę i zajmuje się cierpiącym na chorobę neurodegeneracyjną ojcem, nauczycielem filozofii. Jego umysł, jego pamięć zanika, stan zdrowia na tyle się pogarsza, że rodzina poszukuje dla niego miejsca w ośrodku opieki. Sandra zaczyna spotykać się z dawnym przyjacielem Clémentem i mimo, że jest on w związku, wybucha pomiędzy nimi namiętny romans. Hansen-Løve z właściwą sobie niezwykłą wrażliwością opowiada o dwóch skrajnych uczuciach, współistniejących w życiu Sandry: poczuciu straty i odrodzeniu, żałobie i radości z życia.

Reżyseria: Mia Hansen-Løve / Scenariusz: Mia Hansen-Løve / Gatunek: obyczajowy / Kraj produkcji: Francja, Niemcy / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 112 minut / Obsada: Léa Seydoux, Pascal Greggory, Melvil Poupaud, Nicole Garcia, Camille Leban Martins, Sarah Le Picard

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.