SPIN

Awans „Prusa”, spadek „Królówki” – ranking „Perspektyw”

Aneta Borkowska czwartek, 12 stycznia 2023, 08:09 Siedlce

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował wyniki Ogólnopolskiego Rankingu 2023. Wśród 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się cztery siedleckie oraz wśród 500 techników dwa z naszego miasta.

Wzrost odnotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Szkoła uplasowała się na 67 miejscu (rok temu była na 80). Duży spadek zanotowało za to II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi (w zeszłym roku szkoła była na 158 lokacie), w tym roku jest na 233 miejscu.

745 miejsce zajmuje IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego (w ubiegłym roku było na 851), a na 747 lokacie znajduje się I Katolickie LO im. Świętej Rodziny, które w ubiegłym roku było na miejscu 847.

Szkoły zostały ocenione przy pomocy kilku kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników dodatkowo oceniane są wyniki egzaminu zawodowego.

Według rankingu najlepszym technikum w naszym mieście jest Technikum nr 2, które zostało sklasyfikowane na miejscu 141 – w ubiegłym roku szkoła uplasowała się na 139 lokacie. Na 197 Technikum nr 1, które awansowało w rankingu z 235 lokaty.

4 komentarze

  1. lusia dodano 1 rok temu

    Najwięcej młodzieży oblało maturę w "katoliku" a awans w klasyfikacji i tak jest.

  2. wow dodano 1 rok temu

    Lusiu, dziecino, a ile tych osób oblało? Może podasz liczby? Jak się bierzesz za hejt, to najpierw się dobrze przygotuj, dzięciąteczko miłe…

  3. wow dodano 1 rok temu

    A tak dodatkowo, Lusieńko kochana, naucz się czytać. W tekście wyraźnie jest napisane, że brane są po uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Nic jakoś o tzw. zdawalności nie ma. Oj, martwię się o twoją maturę za te kilka lat, o ile podstawówkę skończysz.

  4. kk dodano 1 rok temu

    nic dziwnego, skoro skoro kto żyw chodzi na korki prawie ze wszystkiego. Nie wiem, czy to sukces szkoły czy raczej zasobnej kieszeni rodziców że płacą za korki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?