SPIN

Żądają sprawdzenia wodomierzy – pismo od lokatorów do Spółdzielni

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 stycznia 2023, 15:01 Siedlce

Grupa lokatorów spółdzielni mieszkaniowej zebrała podpisy i złożyła skargę na ich zdaniem nieprawidłowości w naliczeniu opłat za zużycie wody. Zdaniem mieszkańców są one zawyżone.

My niżej podpisani, mieszkańcy lokali będących pod zarządem Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Siedlcach wnosimy o sprawdzenie poprawności wskazań wodomierzy w stosunku do faktycznego zużycia wody w lokalach, gdyż jesteśmy zaniepokojeni niedopłatami za wodę za ostatni kwartał. Obecne rozliczenia wodomierzy wskazują, że praktycznie każdy lokal będących w zarządzie Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej nagle zaczął zużywać dwu lub trzykrotnie więcej wody w porównaniu do poprzednich kwartałów pomimo takiej samej liczy osób zamieszkujących dany lokal oraz sprawnego sprzętu AGD. Osób poszkodowanych jest bardzo dużo. Niedopłaty się ogromne bo kwoty sięgają rzędu nawet 1700 zł. Jest to nierealne i jesteśmy pewni, że błąd nie leży po naszej stronie.

Tak zaczyna się pismo. Mieszkańcy uważają, że wodomierze są wadliwe i dają błędne, a przez to zawyżone odczyty. Jak wskazują w piśmie: Został wykonany test wody przez jednego mieszkańca. Nalano 1 litr zimnej wody do naczynia. Wodomierz wskazał, iż zużyto 1,5 litra wody, co ewidentnie wskazuje na zawyżenie zużycia wody. Wodomierz wymieniony pod koniec lata.

Lokatorzy żądają sprawdzenia wszystkich wodomierzy na koszt Spółdzielni. Chcą, by zrobiła to zewnętrzna firma, zupełnie z nią nie związana. Jak piszą: Obawiamy się, że zaszła jakaś zdalna ingerencja i ktoś celowo przekręcił wodomierze mieszkańców, co w efekcie daje wyższe zużycie wody niż jest faktycznie. Wiemy o tym, że wodomierze nie są zabezpieczone w żaden sposób i do takiej ingerencji może dojść w każdej chwili.

Ponadto oświadczają, że dopóki Spółdzielnia nie wyjaśni każdego przypadku, ci którzy podpisali się pod skargą nie uiszczą opłat za niedopłaty w zużyciu wody.

Pismo lokatorów SSM

Komentarze (1)

  1. Lokator dodano 11 miesięcy temu

    Proszę pokazać wodomierz dokładnie mierzący litry.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?