SPIN

30-lecie Straży Miejskiej

Aneta Borkowska środa, 1 lutego 2023, 14:13 Siedlce

W urzędzie miasta trwa spotkanie w okazji 30-lecia Straży Miejskiej. Są obecni funkcjonariusze, a także pierwszy komendant Janusz Ginter. Jest także tort.

Na początku straż miejska zatrudniała łącznie razem z komendantem 10 osób, dziś 20 wraz z komendantem i zastępcą. Strażnicy pracują od poniedziałku do niedzieli od 7 do 23. W straży miejskiej jest zdecydowanie więcej panów, ale pracują także trzy funkcjonariuszki.

Janusz Ginter komendant w latach 1993-99

Formowanie straży miejskiej to był długi i skomplikowany proces. To był okres burzliwych przemian, nowe przepisy dopiero były wprowadzane. Wszędzie w mieście prowadzony był dziki handel, parkowanie gdzie popadnie i uporządkowanie tego ro było nasze pierwsze zadanie. Więc te początki były bardzo trudne. 

W tym roku strażnicy mają przeprowadzić się do nowej siedziby przy Prusa. W tym samym miejscu będzie mieścić się także centrum monitoringu.

2 komentarze

  1. Były dodano 8 miesięcy temu

    Tych którzy odeszli świętej pamięci nie uczczono panie świec nad ich duszą Tych którzy jeszcze są o nich zapomniano Mimo wszystko koleżanki i koledzy trzymajcie tak dalej a komentarze Psy szczekają a karawana jedzie dalej Byliśmy jesteście będziecie

  2. Obecny dodano 8 miesięcy temu

    "Były" nie wiem skąd masz taki przekaz, gdyż grzecznie mówiąc obrażasz nieco obecnych na spotkaniu strażników. Pamiętamy zawsze także i o tych kolegach co odeszli na wieczną straż-002,003,005.
    To my pierwsza fala tworzyła własnymi rękoma zremby tej formacji w Siedlcach.
    "Były" trzymaj się i życzę dużo zdrówka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?