SPIN

Miasto chce wyremontować Starowiejską

Aneta Borkowska czwartek, 9 lutego 2023, 06:24 Siedlce

To byłaby doskonała wiadomość dla kierowców. Być może ulica Starowiejska doczeka się remontu. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont jezdni i chodników. Przebudowane zostaną także skrzyżowania ulic: Starowiejskiej z Wyszyńskiego i Kazimierzowską oraz ronda z ul. Janowską.

Skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i Starowiejskiej w Siedlcach

Koszt prac szacowany jest na 6 milionów zł. Władze miasta starają się o dofinansowanie. Chcą połowę inwestycji pokryć z pieniędzy marszałka, a drugą z rezerwy celowej ministerstwa finansów. Jeśli się uda prace będą musiały zakończyć się najpóźniej w listopadzie.

Przy ulicy znajduje się pomnik przyrody i jak zapewniają władze miasta drzewo w czasie remontu będzie bezpieczne.

6 komentarzy

 1. Leszek dodano 1 rok temu

  A co z ruchem tranzytowym?.

 2. Starowiejska jeszcze jeszcze dodano 1 rok temu

  Ale rondo z kapliczka woła o pomstę do nieba od lat

 3. siedlczanin dodano 1 rok temu

  Dzień dobry ,uważam,ze w trybie polnym należy dokonać remontu nawierzchni ulicy Mireckiego ,bo szkoda autobusów MPK . nawierzchnia tej ulicy jest makabryczna co powoduje dewastacje taboru komunikacji miejskiej .

 4. Pavi dodano 1 rok temu

  Skrzyżowanie Starowiejskiej z Wyszyńskiego to chyba najgorsze skrzyżowanie w mieście. Zawsze je omijam, bo stoi się tam cholernie długo na światłach, zwłaszcza jadąc od strony Kazimierzowskiej na Kościół Ducha ;o masakra

 5. Kierowca dodano 1 rok temu

  Uważam, że do remontu powinna się dołożyć GDDKiA ponieważ przez całe lata ulicami Starowiejską i Terespolską prowadzony był ruch ciężki w ramach drogi krajowej nr 63. Gdy te ulice zostały już doszczętnie zdewastowane Generalna Dyrekcja zmieniła przebieg drogi krajowej w granicach miasta na ulice Brzeską i Wyszyńskiego i teraz one są niszczone. Gdy miasto wybuduje łącznik pomiędzy Kazimierzowską i Terespolską (IV etap obwodnicy) GDDKiA ochoczo zmieni przebieg krajówki na tamte ulice, a miasto jak zwykle zostanie ze zdewastowanym mieniem na które łożą mieszkańcy w podatkach. Prezydencie – DO BOJU!!

 6. pytanie dodano 1 rok temu

  Czyżby remont ulicy, żeby śmieciarki mogły dowozić śmieci po równym asfalcie z Woli Suchożebrskiej do planowanej w mieście spalarni śmieci?
  Wtedy to dopiero będą korki i fetor dodatkowo codziennie…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?