SPIN

Kino Seniora: „Tata”

Aneta Borkowska piątek, 10 lutego 2023, 06:45 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino Seniora. W poniedziałek (27 lutego) o godz. 12. będzie można obejrzeć dramat „Tata”.

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż. Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa, dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Reżyseria: Anna Maliszewska / Scenariusz: Anna Maliszewska, Przemysław Chruścielewski / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Ukraina, Polska / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 115 minut / Obsada: Eryk Lubos, Polina Gromova, Klaudia Kurak, Sonia Roszczuk, Maria Svizhinska, Zofia Jankowska

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.