SPIN

Wesprzyj ubogich żywnością – zbiórka „Tak, POMAGAM!”

Aneta Borkowska wtorek, 7 marca 2023, 16:11 Społeczeństwo

Żywność z długim terminem przydatności będą zbierać w sklepach diecezji siedleckiej 17 i 18 marca wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zachęca, aby razem z nimi włączyć się w XXII edycję ogólnopolskiej zbiórki „Tak, POMAGAM!”. Akcja ma za zadanie zapewnić osobom ubogim i seniorom wsparcie żywnościowe przed Wielkanocą.

Kluczowe jest to, by podarować żywność z długim terminem ważności – będzie przydatna potrzebującym, kiedy m.in. zabraknie produktów świeżych. Podarować można ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie. Zebrane dary trafią do potrzebujących przed Wielkanocą, a część z nich zostanie przekazana w późniejszym terminie, jako pomoc doraźna.

– Przygotowując się do akcji, myślimy o ubogich rodzinach i osobach samotnych, schorowanych i seniorach, którzy nie poradzą sobie bez naszej pomocy. Wielu z nich zgłasza się bezpośrednio do nas, opowiada o swoich problemach i prosi o wsparcie. Inni trafiają do Parafialnych Zespołów Caritas. Chcemy potrzebujących nie tylko wysłuchać, ale też wspomóc, przekazując paczki żywnościowe – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Podczas ostatniej zbiórki, w grudniu 2022 r. uzbierano ponad 14 ton żywności. Włączyło się w nią ponad 1300 wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?