SPIN

Zielone światło dla budowy spalarni od RDOŚ

Aneta Borkowska czwartek, 18 maja 2023, 18:49 Siedlce

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie daje zielone światło dla budowy spalarni odpadów. Decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie o uzgodnieniu warunków dla inwestycji zapadła 16. maja. Procedura trwała 10 miesięcy.

Opinia RDOŚ pozwala na kolejne działania w kwestii planowanej budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Na początku ubiegłego tygodnia prezydent Siedlec Andrzej Sitnik i prezeska Przedsiębiorstwa Energetycznego Marzena Komar, krytykowali zwłokę ze strony Dyrekcji. Tłumaczyli, że brak uzgodnień blokuje inwestycję.

Co daje stanowisko RDOŚ? Przede wszystkim pozwala prezydentowi miasta na wydanie decyzji środowiskowej dla budowy instalacji. Dokument ten można traktować jako stanowisko, że władze miasta nie mają żadnych zastrzeżeń co do inwestycji przedstawionej w proponowanym kształcie. Co ważne, z tym stanowiskiem nie muszą jednak zgodzić się mieszkańcy, którzy będą mogli tę decyzję zaskarżyć.

Przedsiębiorstwo Energetyczne na uzyskanie ostatecznej decyzji o budowie ma czas do października. Jeśli nie zdąży do tego czasu – ważność straci umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na sfinansowanie inwestycji. A jest to 130 mln złotych.

6 komentarzy

 1. Kierowca dodano 2 tygodnie temu

  Nareszcie!

 2. wykonawca dodano 2 tygodnie temu

  A gdzie lokalizacja? Proponuję obok oczyszczalni ścieków Będziemy doglądać inwestycji Chyba Wólka Leśna byłej władzy się nie załapie

 3. Nie dla spalarni dodano 2 tygodnie temu

  nie dla spalarni śmieci w mieście

  • Tak dla spalarni dodano 2 tygodnie temu

   Nie dla de…i

  • XD dodano 1 tydzień temu

   To się z tego miasta wyprowadź

 4. @nie dla spalarni dodano 1 tydzień temu

  Z kunami coś zróbcie, a nie spalarnią się zajmujecie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?