SPIN

Są małe bociany, niedługo akcja obrączkowania

Aneta Borkowska wtorek, 23 maja 2023, 10:21 Siedlce

Święto w bocianiej rodzinie. Na monitorowanym gnieździe w Nowym Opolu wykluły się pierwsze maluchy. W drugim gnieździe w Woli Suchożebrskiej trwa jeszcze wysiadywanie.

Poza tym Grupa Ekologiczna rozpoczyna przygotowania do 13 akcji obrączkowania bocianów na terenie powiatu siedleckiego. Start 19 czerwca. Ornitolodzy planują zaobrączkować co najmniej 500 młodych ptaków.

A w związku z tym Grupa prosi o wsparcie. Koszt przypadający na jednego bociana to 60 zł. Każdy, kto sfinansuje jeden taki pakiet, będzie miał prawo do nadania imienia swojemu bocianowi, co zostanie potwierdzone specjalnym certyfikatem.

Dzięki publicznemu wsparciu, w ciągu 12 lat obrączkowania udało się oznakować blisko 7000 młodych bocianów. Z zaobrączkowanych ptaków każdego roku ornitolodzy otrzymują około 250 wiadomości powrotnych, które przyczyniają się do lepszego poznania gatunku, a tym samym skuteczniejszej jego ochrony.

A życie bocianów można śledzić na stronie www.grupaekologiczna.org.pl , więcej na temat akcji obrączkowania TUTAJ.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?