SPIN

Rekrutacja do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Siedlcach

Aneta Borkowska sobota, 27 maja 2023, 13:20 Siedlce

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Siedlcach zaprasza wszystkich, którzy marzą, by zostać profesjonalnym tancerzem/tancerką – artystą/artystką. Już niedługo rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024.

Nauka w NSST jest dla wszystkich. Zarówno dla dzieci, które całymi dniami są pobudzone, tańczą, śpiewają i są wulkanem energii, ale także dla tych wyciszonych, skupionych lub nieśmiałych. Zajęcia z tańca na poziomie rekreacyjnym lub profesjonalna nauka pozwolą dziecku wyrazić emocje i wyładować nadmiar energii oraz przełamać wszelkie bariery, wzmocnić swój organizm i nauczyć się regularności w działaniu. Nauka w szkole odbywa się popołudniami i w weekendy.

REKRUTACJA!!!
Sprawdzian predyspozycji – czyli egzaminy wstępne odbędą się w siedzibie NSST (ul.Rynkowa 24):
12 i 13 maja (piątek, sobota) o godz. 15.00 – pierwszy termin rekrutacji,
10 czerwca (sobota) godz. 15.00 – drugi termin rekrutacji,
13 i 14 czerwca (wtorek, środa) godz. 15.00 – trzecie termin rekrutacji.

Dokumenty do pobrania w siedzibie NSST: w godz. 10.00-18.00 od poniedziałku do piątku lub w godz. 9.00-16.00 w sobotę, a także na stronie www.carodance.pl

Zajęcia z tańca, ale także teatru, muzyki i wokalu prowadzone są przez profesjonalistów. Każdy pedagog i instruktor w Szkole ma wykształcenie kierunkowe wyższe i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w szkołach baletowych Warszawy, Gdańska, Poznania, Białegostoku oraz poza granicami Polski. Lekcje odbywają się w przyjemnym otoczeniu w salach baletowych w Siedlcach z dostępem do parkingu przed Szkołą Tańca.

KONTAKT: tel. stacjonarny 25 6444966, tel: komórkowy 518247006 / mail: eduakcja@carodance.pl

Cykl nauczania w Szkole Baletowej jest 9-letni i kończy się Egzaminem Państwowym. Każdego roku dzieci i młodzież mają obowiązek zaliczać poszczególne klasy otrzymując świadectwo państwowe poprzez zaliczenia przedmiotów programowych, zawodowych jak w szkole muzycznej. Dla młodszych dzieci uruchomione będzie przedszkole baletowe.

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Siedlcach jest założona przez Stowarzyszenie Taneczne Caro Dance. Ważną postacią jest Krzysztof Pastor – dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, który 4 lata temu zobaczył na żywo występy młodzieży i podjął się roli patrona i mentora Szkoły. NSST działa na podstawie ustawy o Szkolnictwie Artystycznym, jest pod auspicjami i w wykazie Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje ten sam program w zakresie tańca klasycznego i tańca współczesnego co Państwowe Szkoły Baletowe tylko w zakresie przedmiotów zawodowych, bez nauczania przedmiotów ogólnokształcących.

W maju Szkoła zaprasza na Dni Otwarte.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.