SPIN

Powstanie Branżowe Centrum Umiejętności

Aneta Borkowska czwartek, 1 czerwca 2023, 14:45 Aktualnie, Siedlce

Dziś prezydent Andrzej Sitnik podpisał umowę partnerską na utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności z branży elektroenergetycznej. Ośrodek zostanie wybudowany między „Elektrykiem”, a Centrum Kształcenia. Koszt inwestycji to 15,5 miliona, miasto uzyskało dofinansowanie w kwocie 13 milionów.

– Jest to wydarzenie historyczne, dla mnie, dla mojej szkoły i uczniów – mówi Jerzy Kopański, dyrektor „Elektryka”. – Dla szkół zawodowych jednym z najważniejszych i najtrudniejszych zdań jest stworzenie nowoczesnej bazy i ciągłe jej unowocześnianie. Nas na tak nowoczesną bazę nie byłoby stać, a teraz taki ośrodek powstanie – dodaje.

Wybudowany budynek będzie posiadał 17 nowoczesnych sal zawodowych. Działalność rozpocznie w 2025 roku. W ośrodku zostanie przeszkolonych prawie 800 osób (dorosłych oraz uczniów i studentów) oraz setka nauczycieli. Będzie można podwyższać, uzupełniać lub zdobywać kwalifikacje w oparciu o programy przygotowane przez specjalistów branżowych (Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Politechnika Bydgoska, Asaj Sp. z o.o., czyli partnerów programu), którzy wiedzą najlepiej, jakie umiejętności i uprawnienia powinien mieć pracownik, aby spełniać wymagania ciągle zmieniającego się rynku pracy.

Miejsce w którym powstanie ośrodek

Branżowe Centra Umiejętności to projekt Ministerstwa Edukacji. W Siedlcach powstaną dwie takie szkoły, druga z branży kolejowej. Koszt budowy to ponad 30 mln złotych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?