SPIN

Spektakl „Goło i wesoło”

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 czerwca 2023, 05:33 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 16 czerwca (piątek ) o godz. 17. i 20.30 na komediowy spektakl „Goło i wesoło”, który nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r.

Spektakl wystawiany był m.in. w USA, Kanadzie, Anglii czy Francji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem – zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych.

„Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów. Pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek. Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie – po wielu godzinach ćwiczeń – dają swój premierowy, niezapomniany występ.

„Goło i wesoło” to zaskakująca i przezabawna komedia. Za reżyserię spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta.

Przed nami gorący wieczór w towarzystwie „Napalonych Nosorożców”. Jesteście gotowi?

Obsada: Katarzyna Ptasińska, Sebastian Cybulski, Wojciech Solarz, Michał Lesień-Głowacki, Michał Meyer, Marek Kaliszuk, Piotr Zelt
Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten
Przekład: Lou Rising
Reżyseria: Tomasz SaprykScenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Krzysztof Adamski
Produkcja: Teatr Gudejko

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.