SPIN

Wiemy kto opuszcza KPS

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 czerwca 2023, 07:09 Sport

KPS kompletuje nowy skład. Niedługo powinniśmy poznać pierwsze nazwiska nowych zawodników i sztabu szkoleniowego. Tymczasem wiemy już kogo w nowym sezonie nie zobaczymy na boisku w siedleckich barwach.

Najważniejsza informacja to odejście dotychczasowego trenera. Mateusz Grabda spędził w Siedlcach 4 lata. Zastąpi go Witold Chwastyniak, który był w przeszłości zarówno zawodnikiem, jak i szkoleniowcem klubu.

Po jednym sezonie odchodzi Mateusz Kufka. Środkowy zdobył 172 punkty w tym 59 blokiem. Odchodzi także przyjmujący Adrian Kopij, który był w tym sezonie najlepiej punktującym zawodnikiem – zdobył ich aż 327 i jedną statuetkę MVP. Po tym sezonie kończy współpracę również Kacper Wnuk – atakujący w barwach KPS-u zdobył 220 punktów i jedną statuetkę MVP. Po trzech sezonach spędzonych w klubie, Siedlce opuszcza Patryk Waloch – libero rozegrał 92 mecze i zdobył statuetkę MVP. KPS opuszcza również Krystian Walczak. Atakujący dołączył do drużyny w trakcie rozgrywek, rozegrał w tym sezonie 5 spotkań.

Kolejnym zawodnikiem, który opuści klub jest Radosław Szczeciński. Środkowy w Siedlcach rozpoczął swoją przygodę w pierwszej lidze 💪 Reprezentując KPS rozegrał 15 spotkań. Jakub Strulak również kończy współpracę z klubem. Środkowy powrócił do Siedlec po sezonie spędzonym w Plus Lidze, gdzie ponownie będzie można go oglądać już w najbliższych rozgrywkach, reprezentując Siedlce rozegrał 25 spotkań. Po jednym sezonie współpracy z KPS odchodzi Krzysztof Pigłowski. Rozgrywający w tym sezonie rozegrał 29 spotkań i w dwóch z nich otrzymał statuetkę MVP.

Wraz z zakończeniem sezonu 2022/23 klub opuści także Kamil Długosz. Przyjmujący reprezentując PSG KPS Siedlce rozegrał 25 spotkań i zdobył 2 statuetki MVP. Środkowy Karol Kubisz również zakończy współpracę z klubem. Po jednym sezonie współpracy klub opuszcza Piotr Fenoszyn, który wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach. Rozgrywający w najbliższym sezonie najprawdopodobniej wzmocni jedną z drużyn występujących w Plus Lidze. Ostatnim zawodnikiem, który opuszcza klub jest Damian Dobosz, który spędził w Siedlcach 3 sezony, a w ostatnim z nich był kapitanem drużyny.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?