SPIN

Maturzystka z Siedlec wśród najlepszych w Polsce

Aneta Borkowska niedziela, 24 września 2023, 08:44 Siedlce

Maturzystka z Siedlec znalazła się w gronie 26 laureatów ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. To Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach.

Laureatka projektu Zuzanna Niewiadomska (pierwsza od lewej)

W tym roku spośród 253 495 osób zdających egzaminy maturalne aż 290 absolwentów liceów i techników z całej Polski otrzymało tytuł finalisty projektu „Matura na 100 procent”. Spośród nich zostało wyłonionych 26 laureatów. Projekt „Matura na 100 procent” ma charakter ogólnopolski i jest realizowany jako podsumowanie każdej edycji egzaminów maturalnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

– Cieszymy się z wyników najlepszych maturzystów z całej Polski, w tym z Siedlec. Edukacja i wspieranie uzdolnionej młodzieży jest priorytetem samorządu. Nagradzając osiągnięcia najlepszych maturzystów pamiętamy także, że ich dokonania to również zasługa nauczycieli, opiekunów i rodziców. Im wszystkim oraz wyróżnionym maturzystom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w przyszłości – podsumowuje przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski.

Laureaci projektu to najlepsi z najlepszych. Spełnili zarówno rygorystyczne wymagania regulaminowe, jak i wykazali się m.in. działalnością społeczną. Organizatorami projektu „Matura na 100 procent” są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego / fot. Tomasz Targoński

Komentarze (1)

  1. xzy dodano 2 miesiące temu

    Gratuluję uczennicy i jej mamie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?