SPIN

Będzie kolejne rondo w centrum Siedlec

redakcja czwartek, 16 listopada 2023, 21:03 Aktualnie, Siedlce

Powstanie w przyszłym roku na skrzyżowaniu ulic Wojskowej z Cmentarną. Będzie podobne do tego, które mamy na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Armii Krajowej.

Budowa ma kosztować 3,5 mln. Wczoraj miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu i do 10. grudnia musi podpisać umowę z wykonawcą. Czas jest istotny, bo remont został dofinansowany z budżetu państwa. Wykonawca ma 9 miesięcy za zakończenie inwestycji.

– Jak długo roboty faktycznie potrwają i czy uda się je zakończyć przed czasem, dowiemy w „praniu” – mówi naczelnik wydziału dróg w siedleckim ratuszu Wojciech Cylwik. Nie ukrywa jednak, że liczy na szybsze zakończenie prac. Na razie nie wiadomo też z jakimi utrudnieniami przyjdzie się mierzyć kierowcom i mieszkańcom miasta. Wykonawca przedstawi harmonogram robót i czasową organizację ruchu po podpisaniu umowy.

Najprawdopodobniej trzeba będzie liczyć się z wielotygodniowym zamknięciem skrzyżowania.

8 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 3 tygodnie temu

  Niech zgadnę…firma Z będzie to robić?

 2. ppp dodano 3 tygodnie temu

  Nie jest to wiedza tajemna, Wszystko jest na platformie zakupowej urzędu.

 3. Kierowca dodano 3 tygodnie temu

  Oby nie ci sami co remontowali Starowiejską. Studzienki jak było czuć pod kołami tak nadal czuć.Czy naprawdę nie potrafimy ustawić pokrywy w płaszczyźnie asfaltu?! Może jakieś szkolenia u Niemca i zakup technologii?

 4. XD dodano 3 tygodnie temu

  Rondo na Sienkiewicza skutecznie zablokowało miasto w godzinach szczytu, dołóżmy do tego Cmentarną, super pomysł xd

 5. @ppp dodano 3 tygodnie temu

  Zdradź jeszcze link do tego, bo w BIP na przetargach czas się zatrzymał w 2021 roku.

 6. Jacek dodano 3 tygodnie temu

  Tak jak pisze XD rondo na Sienkiewicza wcale nie usprawniło ruchu, a blok przy tym rondzie chyba nie jest jeszcze oddany (chyba, że się mylę).

 7. Paweł dodano 2 tygodnie temu

  Jpdl, jaki u was jad, wszystko źle itd.

 8. siedlczanin dodano 2 tygodnie temu

  Dzień dobry w/g mnie to może należałoby zmienić cykl zmiany świateł ostatnio sprawdzałem szybkim krokiem na zielonym cyklu ul. Wojskowej udało mi się wykonać tylko 12 kroków to jest kpina.Przejscie tylko dla sprinterów. A jak będzie dłuższy cykl to i ul nie będzie się tak blokować i więcej aut pokona to skrzyżowanie z ul Cmentarnej .Daję to pod rozwagę P. Cywikowi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?