SPIN

Wystawa Aleksandra Skumsa pt. „Album uliczny”

Aneta Borkowska piątek, 14 czerwca 2024, 14:28 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w czwartek 27 czerwca o godz. 18. do Galerii Fotografii Fokus na wernisaż wystawy Aleksandra Skumsa pt. „Album uliczny”.

Aleksander Skums to aktywny członek Grupy Twórczej Fotogram. Fotografuje od lat studenckich. Jest absolwentem Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku. Pracował w Uniwersytecie w Siedlcach ponad 30 lat, teraz jest szczęśliwym emerytem i oprócz obowiązków, oddaje się fotografowaniu.

Lubi podróżować, poznawać życie ludzi w innych miejscach świata i zapisywać na zdjęciach. Bacznie przygląda się otaczającemu światu i z delikatnością go rejestruje. Przez szkiełko aparatu potrafi uchwycić szczegóły niezauważalne w codziennym życiu.

Jego zdjęcia odzwierciedlają lekkość w nawiązywaniu kontaktów. Fotografuje szerokim obiektywem, by zawsze być blisko. Robi też zdjęcia pełne humoru z żartobliwym przekąsem. Najbardziej interesuję go portret, fotografia reportażowa, dokumentalna, socjologiczna, czyli człowiek i wszystko co z nim związane, ale też przyciąga go piękno przyrody. Z wielkim wyczuciem, estetyką i profesjonalnym spojrzeniem fotografuje ulotne chwile zachodów słońca czy mgły unoszącej się nad wodą.

Uczestniczy w licznych warsztatach i spotkaniach fotograficznych organizowanych przez różne środowiska fotograficzne. Regularnie uczestniczy w plenerach Podlaski Przełom Bugu i w plenerach Grupy Twórczej Fotogram. Bierze udział w fotograficznych wystawach zbiorowych, a na swoim koncie ma także autorską wystawę pt. „Białoruś: pewnego razu na prowincji”.

Aga Król

Wystawa czynna do 3 września od wtorku do piątku w godz. 11:00-17:00 oraz w niedziele w godz. 11:00-15:00.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.