SPIN

Zuzanna Duda laureatką „Ośmiu Wspaniałych”

Aneta Borkowska wtorek, 18 czerwca 2024, 13:22 Siedlce

Zuzanna Duda, uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach, znalazła się w gronie 8 laureatów tegorocznej edycji konkursu Konkursu Samorządowego Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wczoraj w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolską XXX edycję wydarzenia.

Zuzanna Duda działalnością wolontarystyczną zajmuje się od 5 lat. Uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych na terenie szkoły i w środowisku lokalnym. Aktywnie uczestniczy w akcjach szkolnego wolontariatu. Brała udział w zbiórkach artykułów spożywczych i gospodarczych na rzecz uchodźców z Ukrainy i Polaków z Kresów Wschodnich. W ramach działań Klubu Szkół Unicef przygotowała akcję informacyjną o wojnie w Syrii i prezentację na temat pokoju na świecie. Pisała listy świąteczne w ramach akcji Fundacji Świętego Mikołaja. Koordynowała zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci z domu dziecka oraz w akcji „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka”. Poświęca dużo czasu na pomaganie innym w Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizuje zabawy dla najmłodszych, uczestniczyła w Pikniku Integracyjnym. W Świetlicy Socjoterapeutycznej pomaga dzieciom w odrabianiu prac domowych, prowadziła też zajęcia dla dzieci dotyczące zdrowego odżywiania. Pomaga także osobom starszym – robi zakupy, odwiedza pensjonariuszy „Domu Pomocy nad Stawami”. Organizowała zbiórkę funduszy na rzecz niepełnosprawnej podopiecznej Caritasu. (źródło: UM Siedlce)

W gronie laureatów ogólnopolskich, obok Zuzanny Dudy, znaleźli się także Wiktoria Boś z Wałbrzycha, Natalia Bolibrzuch z Prudnika, Oliwia Kwiatkowska z Radomia, Agata Kędzierska z Warszawy, Patryk Paszko z Białegostoku, Kacper Piróg z Legnicy i Maria Sztyglic z Wrocławia.

10 komentarzy

 1. Czytelniczka dodano 1 miesiąc temu

  Brawo Jedynka, brawo Zuzia.

 2. Siedlczanka dodano 1 miesiąc temu

  W siedleckiej Jedynce możesz realizować pasje. To szkoła, która rozwija dzieciaki.

 3. Krajanka dodano 1 miesiąc temu

  Gratulujemy Zuzi otwartości na drugiego człowieka.

 4. Inna wolontariuszka dodano 1 miesiąc temu

  Cechuje ją duża wrażliwość i empatia na krzywdę drugiego człowieka. Brawo, tak trzymaj 🙂

 5. Czytelniczka SPINU dodano 1 miesiąc temu

  Dobra szkoła, wyróżniający się uczniowie. JEDYNKA uczy, ale i wychowuje.

 6. Mieszkana Siedlec dodano 1 miesiąc temu

  Jedynka od wielu lat osiąga sukcesy w konkursie "Ośmiu Wpanialych". Zuzanna to kolejna lauratka, tym razem na szczeblu ogólnopolskim. Gratulacje dla uczennicy, rodziców, opiekuna Wolontariatu i dyrektora szkoły. Brawo!

 7. Dawna uczennica Jedynki dodano 1 miesiąc temu

  Brawo Zuzanno, gratuluję! W tej szkole od zawsze bardzo prężnie działał Wolontariat, w którym sama pracowałam przez kilka lat. Z wielkim sentymentem wspominam Jedynkę!

  • Siedlczanin dodano 1 miesiąc temu

   Gratulacje dla Rodziców na uwrażliwienie dziecka na dobro,empatię, na dzielenie się dobrem.Dom to podstawa wychowania a szkoła pomoże dalej w formacji.

 8. Mama ucznia dodano 1 miesiąc temu

  Piękny sukces Zuzanny, brawo! Ta szkoła uczy, wychowuje i naprawdę interesuje się sprawami dzieci. W Jedynce pracują nauczyciele z sercem!

 9. Józek dodano 1 miesiąc temu

  No no, brawo Jedynka, najpierw uroczyste otwarcia ławki Gaudiego, o czym pisały gazety, a teraz taki sukces uczennicy kl. 8. BRAWO!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?