SPIN

Utrudnienia po kolejnej ulewie AKTUALIZACJA

Aneta Borkowska środa, 19 czerwca 2024, 20:22 Siedlce

Kolejna ulewa przeszła nad miastem. Zalany jest przejazd pod wiaduktem łukowskim, samochody zawracają po dojechaniu do przejazdu. Z tego co wiemy problemy z przejazdem są także pod wiaduktem garwolińskim oraz na ulicy Floriańskiej.

Jak poinformował nas czytelnik pod wiaduktem garwolińskim utknął zalany samochód. Do godz. 21 siedlecka straż pożarna, po obu ulewach, interweniowała łącznie około 100 razy. Przy pierwszej było to głównie usuwanie konarów z dróg, a po drugiej wypompowywanie wody.

– Zalana została piwnica szkoły muzycznej oraz stacja pogotowia i wiele piwnic w blokach – mówi Paweł Kulicki, rzecznik siedleckiej straży pożarnej. – W powiecie z jednego z budynków gospodarczych wiatr zerwał dach, usuwaliśmy także dziecięcą trampolinę, która zawisła kilka metrów na słupie oświetleniowym, a która przeleciała porwana wiatrem najprawdopodobniej kilkaset metrów – dodaje.

Dlatego strażacy apelują by zabezpieczać przed burzą rzeczy pozostawione na balkonach czy w ogródkach.

Ulica Floriańska po ulewie

Zalany wiadukt łukowski

Zalany wiadukt łukowski

Zalany wiadukt łukowski

3 komentarze

  1. Mieszkanka dodano 1 miesiąc temu

    Wiatraczna od strony Starowiejskiej tez jest zalana nie mozna dojechac na parkingi. Studzienka odpływowa zapchana.

  2. Lesio dodano 1 miesiąc temu

    To nie studzienki zapchane,a nadmiar wody w kanalizacji.Często wytwarza się takie ciśnienie ,że podrzuca dekle na kilkadziesiąt centymetrów.To jest bardzo niebezpieczne.Parę lat temu mój kolega wjechał samochodem jednym kołem .Dekiel leżał tuż obok i był niewidoczny.

  3. Fagas dodano 1 miesiąc temu

    Niestety nie ma gospodarza w Siedlcach, tylko zguba I Rozgoryczenie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?