SPIN

MOK Summer Music Festival

Aneta Borkowska czwartek, 27 czerwca 2024, 08:21 Aktualnie

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w sierpniu na skwer im. Konstantego Domagały na cykl koncertów w ramach MOK Summer Music Festival. W tym roku w ramach naszego Festiwalu odbędzie się cztery koncerty.

8 sierpnia (czwartek) o godz. 19:00 – No Frames Band

Zespół No Frames Band powstał w 2016 roku przez gitarzystów Tomka Grzechnika i Sławka Kochańskiego. Występowali na warszawskich scenach grając początkowo muzykę akustyczną, z wiodącą rolą gitary rezofonicznej. Po dołączeniu do składu w 2018 roku wokalistki Liwii Kosińskiej, zaczęli grać elektrycznie. Nowy repertuar zaprezentowali na festiwalach muzycznych takich jak Lep Na Bluesa w Józefowie, Blues w Sworach w Swornegaciach czy Zaduszki Bluesowe w Otwocku. W 2023 roku skład zespołu został odświeżony i rozszerzony. Obecnie No Frames Band podąża za wizją lidera – Tomka Grzechnika, który do repertuaru zaproponował utwory takich artystów jak: Eric Clapton, Etta James, Teskey Brothers, Aretha Franklin czy Tedeschi Trucks Band.
Skład zespołu: Liwia Kosińska – śpiew, Tomasz Grzechnik – gitary, Sławomir Kochański – gitary, Kacper Górski – perkusja, Vitalii Nefodof – gitara basowa, Daria Haponenko – chórki, Ola Matuszewska – chórki

14 sierpnia (środa) o godz. 19:00 – Karolina Maciejuk

Karolina Maciejuk to tegoroczna maturzystka. Od 2020 roku związana jest z zespołem Niekompletni, działającym przy naszym Ośrodku pod kierownictwem Macieja Turkowskiego. Od 5 lat uczy się także w Studiu Wokalnym FEVER. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów tj. Kamień Wiary czy Debiut. Odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, choć najbliżej jej do spokojnych ballad, soulu, poezji śpiewanej oraz mocnego brzmienia. Marzy o zespole, z którym w przyszłości będzie mogła tworzyć wspólne piosenki, koncertować i przede wszystkim przekazywać swoje emocje publiczności.

22 sierpnia (czwartek) o godz. 19:00 – Szulerzy

Szulerzy to zespół rock&rollowy z ponad 20-letnim doświadczeniem, finaliści III edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Zagrali setki koncertów, występowali jako support uznanych artystów pop, rock i bluesa oraz na festiwalach bluesowych (Warsaw Blues Night, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway Blues Festival), rockowych, big-beatowych, jazzowych i country. Zagrali m.in. podczas Święta Bluesa w warszawskich „Hybrydach”, w zabytkowym tramwaju, na barce, w autobusie, na wyspie Wolin, w więzieniu, a nawet w kościele…
Dyskografia grupy zawiera siedem albumów, aktualnie promują najnowszy o tytule „18”, którego producentem jest Kid Andersen – realizator ponad stu płyt amerykańskich artystów, gitarzysta formacji Rick Estrin & the Nightcats. Taneczna, rock&rollowa energia, melodyjne kompozycje, polskie teksty, charakterystyczna i urokliwa wokalistka są znakiem rozpoznawczym Szulerów.

29 sierpnia (czwartek) o godz. 19:00 – Natalia Marczuk

Natalia Marczuk to wokalistka, songwriterka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na swoim koncie posiada autorską EP wydaną przy współpracy z Radiem Lublin, singiel ,,Jestem rumieńcem” i dwa teledyski. W roku 2023 była jedną z dwunastu uczestników Ogólnopolskich Warsztatów Tekstmisja organizowanych przez ZAiKS, a aktualnie jest uczestniczką warsztatów Inkubator 2024 Tak Brzmi Miasto, na których zgłębia wiedzę z zakresu branży muzycznej. Współpracowała z takimi artystami jak Golden, Natalia Grosiak z Mikromusic, Novika, Bisz czy Jacuś. W tym roku oprócz nagrania płyty, szykuje kilka premier singli z innymi artystami. Jej zespół powstał tej wiosny. Pomimo studiowania w Gdańsku, Natalia połączyła siły z Akademią Muzyczną w Katowicach i tam szuka nowych brzmień, które usłyszymy już na koncercie.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z nadchodzącej autorskiej płyty Natalii. Będą to niebanalne, chwytliwe teksty opowiadające o miłości, relacjach międzyludzkich, samoakceptacji, ubrane w gatunek Indie pop/alternatywa. Intymność i naturalność – te określenia najbardziej oddają aurę całego projektu. Jest to muzyka szczegółów, gdzie najważniejszym elementem jest delikatny, emocjonalny wokal z niepowtarzalną barwą.
Skład zespołu: Natalia Marczuk – wokal/ukulele, Łukasz Sowa – gitara, Bartosz Barwicki – gitara, Jan Dudek – bas/kontrabas, Kacper Kałuża – perkusja

Partnerem Festiwalu jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.