SPIN

Chojecki: Radny powinien pełnić mandat w sposób wolny

Beata Głozak sobota, 6 lipca 2024, 20:09 Siedlce

Na najbliższej, wtorkowej sesji siedleccy radni będą głosować uchwałę, w której nie zgadzają się, aby Robert Chojecki stracił pracę w spółce Polimex Mostostal ZUT. Firma chce rozwiązać z nim (jako pracownikiem) umowę o pracę, bo wcześniej rada nadzorcza odwołała go z funkcji prezesa. 

Radny Robert Chojecki

Głosowanie nad projektem uchwały jest, w tej chwili, jedynym (poza otwarciem obrad, wnioskami do porządku obrad, przyjęciem protokołu i zakończeniem) punktem wtorkowej sesji.

Według projektu, nad którym pochyli się rada, rozwiązanie umowy o pracę z Robertem Chojeckim nie ma obiektywnych przesłanek, a zatem jest wynikiem sprawowania przez niego mandatu radnego. Zgodnie z prawem, jeśli taki jest powód, radni mogą nie wyrazić na to zgody.

Siedlecka rada miasta w ostatnich kilkunastu latach (jeśli w ogóle) nie stawała w ten sposób w obronie swojego radnego.

O komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiłyśmy samego wiceprzewodniczącego rady miasta Roberta Chojeckiego. 

„Absolutnie nie neguję prawa Rady Nadzorczej do wprowadzania zmian organizacyjnych, ale muszą być to zmiany zasadne. Natomiast z analizy merytoryczno-finansowej uprawnionych organów kontrolnych wynika, że nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki do rozwiązania stosunku pracy.

Kilka lat temu, zdecydowałem się przyjąć odpowiedzialność za zarządzanie w firmie, była na skraju bankructwa i nie miała płynności finansowej. Sukcesywnie, dzięki wprowadzonej strategii zarządzania zwiększały się przychody generując rekordowe wyniki finansowe. Obecna sytuacja firmy jest stabilna ekonomicznie a portfel zamówień jest wypełniony na przyszłość. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować pracownikom Polimex-Mostostal ZUT Sp. z o.o. z którymi mam przyjemność pracować, za rzeczową współpracę, zdobyte doświadczenie, zrozumienie życzliwość i wsparcie jakie odczuwam każdego dnia. To piękny niezwykle wartościowy i pełen wyzwań czas.

Wracając do meritum, Radny powinien pełnić mandat w sposób wolny, całkowicie niezależny. Zaufanie społeczne jakim obdarzają nas mieszkańcy, wymaga od nas odwagi i uczciwości dbając o dobro mieszkańców.

Stabilność stosunku pracy radnego ma zdecydowany wpływ na charakter pełnionej funkcji jako organu stanowiącego i kontrolnego, którego podstawą jest wytyczna służby skierowanej na dobro miasta.

Pozdrawiam serdecznie z pięknych terenów nadbużańskich całą redakcję, internautów odwiedzających portal Spin Siedlce i wszystkich pracowników PxM ZUT Sp. z o.o. Mnóstwa zdrowia i pięknej pogody życzę.”

Początek sesji zaplanowano na godz. 15.30.

38 komentarzy

 1. Robo trzymaj się! dodano 3 tygodnie temu

  Prawda zwycięży! Nie poddawaj się presji.

  • Wujek dobra rada dodano 3 tygodnie temu

   Jeśli prawda ma zwyciężyć to niech poda się sam do dymisji a nie organizuje tą szopkę. Zmiany, zmiany, zmiany jak mawiał klasyk.

  • Prawda dodano 2 tygodnie temu

   Są 4 prawdy: cała prawda, tysz prawda, g..o prawda i PIS prawda.

 2. mundek dodano 3 tygodnie temu

  Zgadzam się jak najbardziej z tym, że ma stracić stanowisko. Zastanawiam się tylko, dlaczego tak późno to następuje. Nie tylko on, należy pozwalniać pisiorów z każdego kierowniczego stanowiska. Koniec nepotyzmu, rozkradania i robienia tylko, tego co jest tylko zgodne z oczekiwaniami kacyka. Tak kończą wszyscy którzy wybrali Próchno i Stęchliznę.

  • Misiek dodano 3 tygodnie temu

   Firma została przyjęta na skraju bankructwa i braku płynności finansowej, skąd to Pan radny bierze takie kłamstwa. Mówi o zaufaniu a sam cały czas kłamie i nic nie robił w formie Polimex-Mostostal ZUT przyjeżdżał tylko na 3h i udało że coś robi a pewnie do tej pory nie wiem co firma robi i czym się zajmuje. Tylko teraz jak chce go wyrzuci siedzi przez 8h żeby nie mieli pretekstu żeby go wyrzuć. Pan Robert jak jest pewny że firmę uratował niech się wypowie merytorycznie co takiego zrobił bo z tego co mi wiadomo to tylko zwalniał ludzi, zastraszał i brał wypłatę.

 3. Hugo dodano 3 tygodnie temu

  Ten człowiek to miglanc, wielokrotnie w czasie pracy załatwiał prywatę był widziany w różnych miejscach niekoniecznie związanych z zakładem pracy. Nie rozumie prostej zasady zmiany, po każdych wyborach coś takiego się dzieje. Niech się cieszy że tak długo Tusk nie mógł sobie poradzić ze zmianą i posiedział bonusowe 6 miesięcy. Przecież jego kolega że Zbuczyna znajdzie mu teraz jakieś godziwe stanowisko w mieście. Wyrzucą kogoś bez skopułów i nawet nikt o tym nigdzie nie napisze.

 4. . dodano 3 tygodnie temu

  Żałosne

 5. Pracownik dodano 3 tygodnie temu

  Szczery szacunek Panie Robercie . Powodzenia

  • Maja dodano 3 tygodnie temu

   Chojecki z całym PISem zrobił rozpierduchę i słusznie dostał kopa w dupę. Na szczęście decyzja Rady Miasta nie jest wiążąca.

   • Pracownik Zut Polimex dodano 2 tygodnie temu

    A co Ty możesz wiedzieć jak nie pracujesz w Polimexie

 6. Mieszkaniec dodano 3 tygodnie temu

  Dlaczego zostały usunięte komentarze

  • Aneta Borkowska dodano 3 tygodnie temu

   Drogi czytelniku, żaden komentarz nie został usunięty.

  • Radny dodano 3 tygodnie temu

   Czy teraz będzie sesja na temat legalizacji gierek na Mini Bazarku?

  • Zero dodano 3 tygodnie temu

   Zero zasad,Zero klasy i honoru.

 7. Marek dodano 3 tygodnie temu

  Z poprzedniego artykułu wychwyciłem opinie pracowników ZUT Są miażdżące dla p. Chojeckiego, dostał pracę tylko dzięki PIS. Szanował tylko swoich ("pisowców). Skoro RN go odwołała to powinien z godnością i honorem odejść. Chyba, że tego honoru brakuje. Niech pokarze na wolnym rynku, czy jakiś prywatny przedsiębiorca przyjmie go do pracy i za ile, na jakie stanowisko.
  A jeśli nie to Zarząd ZUT może mu w końcu znaleźć stanowisko odpowiednie do jego wiedzy, umiejętności, wykształcenia. Zobaczymy czy się sprawdzi….

  • jola dodano 2 tygodnie temu

   Pytanie dla przedszkolaka albo głupola. Jeśli tylko chciałby, to ZELTECH w ciągu pieciu minut mógłby go zatrudnić. A co robi ta firma i skąd otrzymuje zlecenia, to każdy siedlczanin to wie.

 8. Pracownik ZUT dodano 3 tygodnie temu

  Pięknie napisane, Al, chatGPT lepiej by nie napisał😉Fakt jest taki, że firma PXM ZUT świadczy głównie usługi dla spółki matki Mostostal Siedlce i od jej wyników uzależnione są finanse tej spółki córki.
  Pytanie dlaczego w ZUT oprócz Pana Roberta był jeszcze drugi prezes skoro wcześniej jeden wystarczał a zakres usług bez zmian?

  • Niezależny obserwator. dodano 3 tygodnie temu

   taka praktyka PIS dają jednego, który panuje nad spółką (czyli tego drugiego, który wcześniej wystarczał) i drugiego – figuranta – nominata partyjnego.

  • Pracownik dodano 2 tygodnie temu

   Panie "Pracownik ZUT", a może pamiętasz jak traktowani byli pracownicy ZUT za poprzednich prezesów? Skoro finanse ZUT uzależnione są od Mostostalu to dlaczego chociażby zawsze mieliśmy znacznie mniejsze premie i nagrody roczne od Mostostalu. To obecni prezesie przywrócili równowagę

 9. Obytakdalej dodano 3 tygodnie temu

  Niech Pan Radny lepiej powie, jak to się stało, że dostał tę robotę, kogo zastąpił i w jakich okolicznościach.

  Wtedy wszystko stanie się jasne, że to odwołanie powinno nastąpić jak najszybciej.

 10. Zut dodano 3 tygodnie temu

  Siedlecki „ misiek” tym co znają i pamiętają! Perfumami gówna nie przykryjesz! A co do ZUT-u to nie słyszałem od żadnych kontraktach i zamówieniach. ZUT niczego takiego nie robił i nie robi! W sumie to nie o Chojeckiego chodzi, a ludków którzy byli wokół niego. Farbowane lisy ! Śledzie i podobni. Koniec !

  • coś tam robił dodano 3 tygodnie temu

   Ale zazwyczaj sąsiadami z Janowskiej i Starowiejskiej.
   Jest szansa pokazać klasę.

 11. Radny powinien chronić wszystkich mieszkańców dodano 3 tygodnie temu

  Na sesji w ubiegłym roku podczas, której uchwalano plan miejscowy przy Wintera Radny widział tylko krzywdę jednego właściciela. A 50 metrów dalej skasowanie istniejących od lat skrajnych segmentów mieszkalnych (od rzeki Muchawki) przy Wintera to już nie widział. Zapewne właściciele tych segmentów śpią spokojnie, bo kto by wpadł na pomysł takich zapisów planu?

  A tu klops, niespodziankę im zgotowali.
  Radny powinien mieć szersze spojrzenie, i widzieć za czym głosuje.
  Chyba radny reprezentuje interesy wszystkich mieszkańców, a nie wybiórczo, jednego?

  • Jarosław K. dodano 2 tygodnie temu

   a spiep…j dziadu!

 12. Kolo dodano 2 tygodnie temu

  Świnka bez honoru od koryta nie da się odciągnąć

 13. Robercik dodano 2 tygodnie temu

  Nic nie umiesz, nawet odejść.

 14. Anonim dodano 2 tygodnie temu

  Zabrakło miejsc w spółkach miejskich czy nie chcą geniuszy?

 15. o czym gada??? dodano 2 tygodnie temu

  Prawo stanowi że członek zarządu Spółki może być odwołany w każdym czasie. Nie są do tego potrzebne jakieś przyczyny. To prawo właścicielskie. Na tym tle czyś oczywistym jest rozwiązanie umowy z odwołanym. Umowa służy wyłącznie sprawowanej funkcji. Chojecki chciały dalej brać kasę????Na wolnym rynku, a nie partyjnym, niech szuka roboty. Gdyby był odpowiedzialnym, honorowym i z klasa człowiekiem to złożyć powinien oświadczenie i nie zaprzątać radzie Miasta, czytaj radnym PIS jego absurdalnej obrony.

 16. Karma dodano 2 tygodnie temu

  Karma wraca

 17. Jarek dodano 2 tygodnie temu

  Wierzę, że niedługo sztuczna inteligencja zastąpili polityków. Może będzie trochę normalniej przynajmniej takie osobniki będą zmuszone szukać szczęścia na rynku pracy.

 18. Pracownik Szeregowy dodano 2 tygodnie temu

  Od 20 lat pracuje w Polimexie do tej Pory była bieda brak rozwijania w maszyny i narzędzia
  Od Czasów P.Chojeckiego wiele się zmieniło
  Rok w rok inwestuje w maszyny nowe coraz więcej Mostostal zleca pracy co przekłada się na zyski firmy oraz pracowników
  Powinien zostać na tym stanowisku tak sama jak wiceprezes
  Godnie dzielili obowiązki nadane stanowisku
  Przedewszystkim służyli firmie i pracownikom
  Którzy utrzymują ta firmę a to powinno być najważniejsze

  • Michu dodano 2 tygodnie temu

   A jakie maszyny? Na hali nic nowego od 10 lat nie widziałem.

  • P.zut dodano 2 tygodnie temu

   Jestem pracownikiem od kilku lat i wiem jak było za poprzedniego prezesa a jak za Roberta. Nagrody roczne czy świąteczne to były śmieszne kwoty, na nic nigdy nie było pieniędzy. Firma mocno się rozwinęła, zatrudniła sporo nowych pracowników. Uważam że bardzo dobrze zarządzał ZUT . Nie musi się znać, na spawaniu, maszynach czy innych rzeczach żeby zarządzać firmą, po to są kierownicy, mistrzowie czy brygadziści. Poprzednik był hydraulikiem i to nie znaczy że znał się na wszystkim. Trzymam kciuki za powrót, dużo dobrego zrobił Robert dla ZUT

 19. Pracownik Zut Polimex dodano 2 tygodnie temu

  Według Mnie i opinii które słyszałem od starszych pracowników nie było za kadencji Zut lepszego Prezesa
  Inwestuje w firmę i pracowników nie własne kieszenie
  Czy Prezes czy Wiceprezes powinni wróci na stanowiska i pozwolić dalej rozwijać się Firmie
  Szanowali pracowników i zawsze byli pomocni a przedewszystkim traktowali zwykła siłę robocza rownnym sobie

 20. Michu dodano 2 tygodnie temu

  A jaka była nagroda świąteczna w tamtym roku? Podaj kwotę to zabaczymy jak rozrzutny był Robert.

 21. Obserwator dodano 2 tygodnie temu

  Skoro są tacy dobrzy to o co tyle krzyku. Wolny rynek pracy już czeka z otwartymi rękami. Niech czynią to dobro też innym a nie tylko swoim.

 22. Jarząbek dodano 2 tygodnie temu

  Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam!!

 23. Siedlczanin dodano 2 tygodnie temu

  Pan Chojecki chyba opłaca komentarze, żeby nie było tylko tych złych bo widać prawda koli w oczy. Panie Robercie chyba trzeba wrócić do połświatka bo jak widać wizerunek półświadka można zmienić ale połświatek już nie wyjdzie z Pana. Zarobek na kubeczka nie był taki zły, prawda ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?