SPIN

Nowi zawodnicy w Pogoni

Aneta Borkowska sobota, 6 lipca 2024, 08:36 Sport

Siedlecka Pogoń przygotowuje się do nowego sezonu i wzmacnia kadrę. Do zespołu w ostatnim czasie dołączyli: Cássio Santiago de Almeida, Daniel Pik oraz Eric Topór.

Cássio Santiago de Almeida to 24-letni środkowy obrońca. Jest wychowankiem Internacionalu Porto Alegre. Później grał w mniej znanych brazylijskich klubach. Na początku 2023 roku trafił do Polski, a konkretnie Narwi Ostrołęka. Sezon 2023-24 spędził w III-ligowych Orlęta Radzyń Podlaski.

Daniel Pik to 23-letni pomocnik. Jest wychowankiem Nadnarwianki Pułtusk, a ostatnio reprezentował ekstraklasowy Radomiak Radom. Ponadto ma na swoim koncie występy w pierwszym zespole Cracovii. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce w sumie rozegrał 49 spotkań.

Eric Topór to 19-letni bramkarz. Pierwsze kroki w piłce stawiał w Podhalu Nowy Targ. Ostatnie dwa lata spędził w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. W minionym sezonie zagrał w ośmiu meczach. Mający także amerykańskie obywatelstwo golkiper został wypożyczony do końca czerwca 2025.

Biało-niebiescy mają już za sobą pierwszy mecz sparingowy – podopieczni Marka Brzozowskiego ulegli w Łęcznej Górnikowi 1:3. Kolejny sparing siedlczanie rozegrają dziś – 6 lipca o 12:00 w Siedlcach z ligowym rywalem – Polonią Warszawa.

zdjęcia oraz informacje: MKP Pogoń Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?