SPIN

Rada miasta za Robertem Chojeckim

Aneta Borkowska wtorek, 9 lipca 2024, 16:05 Siedlce

Na sesji trwa dyskusja nad uchwałą, w której radni nie zgadzają się, aby Robert Chojecki stracił pracę w spółce Polimex Mostostal ZUT. Firma chce rozwiązać z nim (jako pracownikiem) umowę o pracę, bo wcześniej rada nadzorcza odwołała go z funkcji prezesa.

Według projektu rozwiązanie umowy o pracę z Robertem Chojeckim nie ma obiektywnych przesłanek, a zatem jest wynikiem sprawowania przez niego mandatu radnego. Zgodnie z prawem, jeśli taki jest powód, radni mogą nie wyrazić na to zgody.

Na początku sesji głos zabrał radny Andrzej Sitnik, który stwierdził, że nie widzi związku z pełnieniem mandatu radnego i dodał, że klub Bezpartyjne Siedlce będzie głosował przeciw uchwale.

Radny Robert Chojecki zabierając głos stwierdził, że ten związek postara się udowodnić. – Kiedy obejmowałem to stanowisko to firma była na skraju bankructwa. Ale przetrwaliśmy kryzysy dzięki determinacji pracowników i odważnej strategii zarządzania firmą i ustabilizowaliśmy sytuację. Notowaliśmy rok w rok przychody. W ubiegłym roku osiągnęliśmy 30 milionów przychodów. W tym roku przychody i dynamika rozwoju przyspiesza. Nagroda roczna kiedyś wynosiła 120 zł brutto, w tamtym roku wypracowaliśmy nagrodę wynoszącą blisko 4 tysiące złotych.

Radny Chojecki dodał, że absolutnie nie neguje prawa Rady Nadzorczej do wprowadzania zmian organizacyjnych, ale jak zaznaczył muszą być to zmiany zasadne. – Natomiast z analizy merytoryczno-finansowej uprawnionych organów kontrolnych wynika, że nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki do rozwiązania stosunku pracy – tłumaczył.

Głos zabrał także radny Roman Ignaciuk, który zacytował smsa, którego dostał od byłego prezesa Polimex Mostostal ZUT, który zaprzecza w nim, aby firma była na skraju bankructwa. Do dyskusji dołączyła także radna Monika Polak: Ja chciałam dodać, że niedawno kilku prezesów w spółkach miejskich zostało odwołanych. I tego mi zabrakło, aby dać głos tym prezesom, aby mogli opowiedzieć o kondycji spółki. I wtedy byśmy ocenili czy te spółki źle funkcjonowały i że trzeba było na dzień dobry po zmianie władzy w mieście ich odwołać.

Na koniec głos zabrał także radny Robert Szczepanik, który zaznaczył, że rozumie iż Robert Chojecki może czuć się rozżalony, ale z punktu prawnego rada nie mamy wpływu na spółkę która nie należy do miasta. – Zmieniły się władze i to są decyzje spółki czy odwołać czy zostawić prezesa. Ja widzę jedyne wyjście w tym, aby iść do sądu pracy, bo my nie mamy ani uprawnień, ani możliwości by wpływać na takie decyzje firmy. I to nie tak, że czujemy niechęć do radnego, ale moim zdaniem to jest wciąganie rady miasta w sprawy niezwiązane w pełnieniem przez niego mandatu.

Głosowanie: 11 radnych była ZA, 5 zagłosowało PRZECIW, 4 wstrzymało się od głosu.

25 komentarzy

 1. Tfu dodano 2 tygodnie temu

  > Praca na rzecz miasta? Na co to komu!
  > "Bronienie" kolegi przed zwolnieniem z firmy niezależnej od miasta? RATUNKU, POMOCY, NIESPRAWIEDLIWOŚĆ, KORYTO UCIEKA KWII

 2. reasumpcja dodano 2 tygodnie temu

  Niech ktoś wytłumaczy radnemu Chojeckiemu, że nie głosuje się w swojej sprawie, radny powinien wyłączyć się z głosowania, a jak nie on to przewodniczący to powinien zrobić.

 3. ttto PŁACZEK dodano 2 tygodnie temu

  To płaczek. Chowa się za Rade Miasta. Bez HONORU, ZASAD I KLASY, On nie rozumie istoty kodeksu spółek handlowych w tej sprawie.Krótko. Wyrażasz zgodę na powołanie, to licz się z tym, że mogą cie odwołać i rozwiązać umowę z tym związana . NIKT NIE MUSI CI PODAWAĆ PRZYCZYN. To "zbójeckie prawo właściciela" Tak postąpił Prezydent Hapunowicz z 3 Prezesami spółek miejskich. Na ich tle (Truszkowski, Komar i Dmowski) Chojecki to płaczący chłopczyk.

 4. Prawda dodano 2 tygodnie temu

  Są 4 prawdy: cała prawda, tysz prawda, g..o prawda z pis prawda.

  • Jarek dodano 2 tygodnie temu

   Jest i piąta: święta prawda

 5. Wujek dobra rada dodano 2 tygodnie temu

  Prawda się sama broni. W tym przypadku rada i radni byli potrzebni ?

 6. Głąb dodano 2 tygodnie temu

  To naprawdę taki g…b, że aż takiej propagandy potrzeba ?

 7. Niezależny obserwator. dodano 2 tygodnie temu

  Właściciel spółki ma prawo dobierać sobie zarząd wg. własnego uznania. Może nawet jak Neron w Rzymie powołać konia na senatora. Tu jest podobieństwo: koń, a tłusty kot….

  Radni Sitnik, Ignaciuk, Polak i Szczepanik myślą rozsądnie.

  Wg. mnie p. Chojecki nie powinien być dopuszczony do głosowania we własnej sprawie. Może stanowić to powód do unieważnienia głosowania. Gdyby miał odrobinę honoru to przyjąłby odwołanie z godnością, spakował kuwetę i odszedł.

  A skoro chce dalej pracować, to firma powinna mu zaproponować wolne stanowisko adekwatne do wykształcenia i umiejętności z wynagrodzeniem właściwym dla tego stanowiska. Niech popracuje pod czyimś nadzorem i kierownictwem.

  W gorszy i bardziej dyskusyjny sposób zostali odwołani prezesi PE i ARMS w pierwszych godzinach urzędowania prezydenta …. i nie stroili fochów jak nijaki Chojecki.

 8. Prezes dodano 2 tygodnie temu

  Przecież on nigdy wcześniej nie był pracownikiem Polimex Mostostal ZUT. Przylazł od razu na prezesa. To jakim chce być teraz pracownikiem w ZUT? 🤣

 9. Realista dodano 2 tygodnie temu

  Kwik "św..i" odrywanej od koryta.
  Zero honoru, zero klasy, zero godności, jak "św..ia"

 10. Głos rozsądku dodano 2 tygodnie temu

  Nie rozumiem o co bicie piany. Przecież taki specjalista jak prezes Chojecki na pewno sobie znajdzie lepszą pracę na wolnym rynku, z takimi osiągnięciami jakie przytaczał..

 11. Szpieg z krainy deszczowców dodano 2 tygodnie temu

  Dać mu torbę narzędziową i zobaczy co to praca od 6 do 14

 12. Marek dodano 2 tygodnie temu

  Kończ waść, wstydu oszczędź,

  Męczennika z siebie robi… żałosny typ

 13. Klejem tera! dodano 2 tygodnie temu

  Teraz taka moda że aktywiści się przyklejają do asfaltu w obronie klimatu…to może niech nasz bohater przyklei się do biurka 😀

  • PIP dodano 2 tygodnie temu

   Tak jest, niech się przywiąże, przybije albo przyspawa a potem się w kaftan zawinie.

 14. Tfuuu dodano 2 tygodnie temu

  Ignaciuk otrzymał smsa 🤣co za przedszkole żenada

 15. Bohater dodano 2 tygodnie temu

  Najbardziej to dbał o pracowników w COVID. Nie było w ogóle maseczek FPP3 a bardzo trudno dostępne FPP2 i FPP1 których też brakowało zużywał na sobie dwie na raz jednocześnie. Zakładając jedną na drugą. Wiadomo 1+2=3!

 16. Suweren dodano 2 tygodnie temu

  Czym ta rada się zajmuje do cholery. Marnuje czas na takie pierdoły. Nie ma prawdziwych problemów? Kto za to płaci? Ja płacę, Pan płaci i Pani płaci. Czy ten Chojecki zapłaci teraz za ten zmarnowany dzień całej rady i mieszkańców? To jakiś prywatny folwark?

 17. Realista dodano 2 tygodnie temu

  No to niech pokarze co jest wart na rynku pracy. Podejrzewam że z nominacji partyjnej "uszczęśliwi" swoją osobą którąś ze spółek miasta.

 18. Mieszkaniec dodano 2 tygodnie temu

  Co to za głupoty, szopki i cyrki w tej radzie? Coś komuś się totalnie pomyliło. Niech idzie do PIP-u albo sądu pracy a nie zawraca wszystkim du..ę. Zgoda i rozwój psia jego mać. Co to za pierdoły Panie prezydencie na sesjach?
  Prezes Robert jednego dnia tą firmę likwidował drugiego rozwijał, stanowiska likwidował i odtwarzał, pożegnał się z pracownikami teraz chce się z powrotem witać. Sam nie wie czego chce. Zresztą to nie on zarządzał tą firmą, więcej go nie było jak był.
  Koniec z układami i kolesiostwem partyjnym.
  Sprawy i zażalenia kierować do odpowiednich instytucji a a nie angażować pół miasta i błyszczeć w świetle jupiterów i fleszy. Radny to nie celebryta.

  • Pracuś dodano 2 tygodnie temu

   Najlepiej niech idzie do Urzędu Pracy

 19. Anonim dodano 2 tygodnie temu

  Bardzo dobrze napisane.
  Jeszcze tylko Jarząbek (trener III klasy) powinien radnym będącym ZA zaśpiewać:
  "Łubu dubu, "Łubu dubu, niech żyje prezes naszego klubu"

 20. Realista dodano 2 tygodnie temu

  dawno, dawno temu rozmawiałem z dość wysoko stojącym w hierarchii miejscowym politykiem.

  Powiedział, że "radni, to zwykli ludzie, niekoniecznie najmądrzejsi, ale my musimy się do nich uśmiechać"

  dodał jeszcze, że "większość idzie tu nie po to żeby dbać o mieszkańców, a tylko o siebie. Kiedyś było dużo aptekarzy, później nauczycieli……"

  Obecna rada, w dużej części najgorsza w historii już po kilku miesiącach działania przebiła swoimi pomysłami wszystkie poprzednie. Zwoływać specjalną sesję w celu obrony "męczennika" to jest po prostu żenada. Aż się boję myśleć, co jeszcze wymyślą….

  • fontanna dodano 2 tygodnie temu

   Niestety jacy wyborcy taka rada, mierni bierni ale wierni

 21. Asterix dodano 2 tygodnie temu

  Łez nie zauważyłem. Jestem jednak zawiedziony, że plemienny guru wraz ze swoimi kacykami nie odwiedził Urzędu Miasta i nie okazał swojego zadowolenia dla w gruncie rzeczy gówno wartej uchwały. Prawo cytatu: "psy szczekają a karawana jedzie dalej".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?