SPIN

Były prezes ZUT odpowiada Robertowi Chojeckiemu

Aneta Borkowska czwartek, 11 lipca 2024, 07:44 Siedlce

Z naszą redakcją skontaktował się były prezes Spółki Polimex Mostostal ZUT Piotr Mikołajczuk, który zaprzecza by firma była na skraju bankructwa w momencie gdy radny Robert Chojecki przejmował w niej funkcje prezesa. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w tej sprawie.

Odpowiedź na oświadczenie pana Radnego Roberta Chojeckiego dotyczące stanu Spółki Polimex Mostostal ZUT

Szanowni Państwo, niejako wywołany do tablicy przez wypowiedź Radnego Pana Roberta Chojeckiego na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Siedlce, chciałem stanowczo zaprotestować przeciwko nieprawdom, półprawdom i insynuacjom kierowanym pod moim adresem przez Radnego Roberta Chojeckiego. Otóż cytowane przez byłego Prezesa Mostostal ZUT zapisy z dokumentów sporządzanych przez niezależne firmy audytorskie (na marginesie trzeba dodać, że wymóg badania dokumentów spółki przez niezależne firmy audytorskie wynika z przepisów prawa, a więc tylko takie firmy mogą dokonywać oceny dokumentacji spółki), są standardowymi zapisami stosowanymi w tego typu dokumentach, w przypadku braku stwierdzenia uchybień czy nieprawidłowości. Identyczne zapisy znajdowały się w sporządzanych przez niezależne firmy audytorskie i biegłych rewidentów dokumentach za lata kiedy to ja sprawowałem funkcją Prezesa, tj. w okresie 2011-2019.

Nieprawdą jest twierdzenie Pana Przewodniczącego Chojeckiego, że Spółka Mostostal ZUT stała na skraju bankructwa, w momencie kiedy to On został jej Prezesem. Wbrew temu co twierdzi pan Chojecki, stan finansów Spółki oraz stan jej aktywów nigdy nie wskazywał na możliwość bankructwa, czy utraty płynności finansowej. Radny Robert Chojecki nie przedstawił żadnych dokumentów na ten temat, mimo iż dwukrotnie podczas sesji Rady Miasta twierdził, iż katastrofalny stan Spółki – według niego – wynikał z dokumentów, którymi dysponował lub z którymi się zapoznał. Należy podkreślić, że stan finansów i kondycja Spółki wynika z corocznych jawnych dokumentów sporządzanych i zatwierdzanych przez organy spółki np. sprawozdania finansowe, sprawozdanie z działalności, rachunek zysków i strat itp. Dokumenty te są publikowane i każdy może mieć do nich wgląd.

Osiągane wyniki Spółki podczas sprawowania kadencji przez prezesa ZUT Mostostal Pana Chojeckiego, biorąc pod uwagę wzrost inflacji, wzrost kosztów pracy, itp, nie odbiegają znacząco od tych, które Spółka osiągała w okresie, kiedy to ja sprawowałem funkcję prezesa, a portfel zamówień nie zwiększył się znacząco. Ponadto należy wskazać, iż przed 2019 r. zarząd spółki był jednoosobowy, natomiast za czasów prezesury Pana Chojeckiego koszty zarządu znacznie wzrosły, chociażby z uwagi na zatrudnienie zastępcy prezesa. Biorąc powyższe pod uwagę należy wskazać, że przypisywanie przez Prezesa Chojeckiego wszystkich zasług, jeśli chodzi o zarządzanie spółką sobie samemu jest co najmniej nie na miejscu, chociażby w stosunku do jego własnych współpracowników.

Jednocześnie chciałbym sprostować informację abym celowo i świadomie lekceważąco wyrażał się o panu radnym Robercie Chojeckim. W skierowanym do Pana Romana Ignaciuka SMS napisałem m.in, że : Po odwołaniu mnie z funkcji prezesa Chojecki …..” intencją moja był zapis: „po odwołaniu mnie z funkcji, Prezes Chojecki…” .

Reasumując apeluję do Pana Przewodniczącego Roberta Chojeckiego, aby zaprzestał szkalowania mojego dobrego imienia poprzez szerzenie kłamstw i półprawd na mój temat. Na marginesie dodam jeszcze, że wbrew temu co twierdzi pan Chojecki, to właśnie jego podpis widnieje na dokumencie w sprawie rozwiązania ze mną stosunku pracy.

Piotr Mikołajczuk

27 komentarzy

 1. . dodano 2 tygodnie temu

  Jak pisiory przestaną kłamać to dopiero będzie zaskoczenie.

  • Jula dodano 2 tygodnie temu

   A co ma Rada Miasta do Mostostalu niech się zajmą właściwą pracą UM i dziurami w ulicach!!!!!!

 2. Jarek dodano 2 tygodnie temu

  Pomału wychodzi prawda o chojeckim. Pewnie jeszcze wiele spraw wypłynie. Jak miał coś za uszami powinien z godnością odejść, a tak robi z siebie pośmiewisko na całe miasto.

  • Fontanna dodano 2 tygodnie temu

   Zobaczymy co wyjdzie z działu zarządzania flotą za jego kadencji…
   Cały Polimex ma gps więc mogą wyjść niezłe kwiatki

 3. Pracownik dodano 2 tygodnie temu

  Wreszcie jakieś fakty! Brawo panie Mikołajczuk ! Zastanawiające jest jak prezes Chojecki sobie radził w tej spółce nie mając ani wykształcenia ani doświadczenia w tej dziedzinie. Czyżby zatrudniony w myśl zasadny: mierny ale wierny ?! On i kilku jego przydupasów… pogonić to pisiorstwo wreszcie, niech się zajmą uczciwą pracą

 4. Wydaje mu sie... dodano 2 tygodnie temu

  Wydaje mu się że jest bohaterem. A tu całe MIASTO śmieje się. Na marginesie – 4 lata głosował na NIE na sesjach. Odwaga warta była tyle co funt kłaków. Na jednej z pierwszych sesji tej kadencji był na TAK za obligacjami na 80 000.000 zł. bo odwaga DROGA a STRACH hula w gaciach. To samo z absolutorium za 2023 r. Gdyby Prezydentem był pan X, Y, Z etc…wówczas głosowaliby PRZECIW" a że jest Hapunowicz to byli ZA. Marionetki.

 5. MIKOLAJCZYK ZAPOMIALES dodano 2 tygodnie temu

  Powiedz mi p.Mikolajczyk kto jeździł służbowymi samochodami Mostostalu i rozbijał się po Siedlcach. Odpowiedź wprost czy Tylko używałeś go do obowiązków służbowych czy całą Twoja rodzina jeździła na zakupy do kościoła itd.Czy prawdo jest też to że pasierb rozbił auto .No p.Mikolajczyk odpowiedź czy to prawda czy fałsz bo żyjemy w niepewności.Moze lepiej do Niemiec jechać na szparagi.

  • P. Zut dodano 2 tygodnie temu

   Któryś z przydupasów zabrał głos? Na Was też przyjdzie czas. PiS prawda 🤣 Gównoburza. Nie widziałem żadnych uszkodzeń na aucie. Codziennie przechodziłem obok samochodu.
   Prezes opłacał tzw ryczałt za wykorzystywanie sam. Służbowego do celów prywatnych. Tobie są małe pieniądze.
   Niech ostatni prezesi powiedzą ile mieli sam.służbowych i po ile płacili ryczałt jeśli w ogóle płacili? I po ile samochodów odkupili i za ile ?

   • Wojciech dodano 2 tygodnie temu

    A ty co tak kwiczysz ….broń pana….🤣🤣🤣

   • Ha ha dodano 2 tygodnie temu

    P.Zut jak auto uszkodzone to w serwisie stoi myślenie boli fakt .Teraz podobno niemiecki pracownik w PEC się udziela .

  • Zbuczyniak dodano 2 tygodnie temu

   To kolego trafiłeś teraz kulą w płot myślisz że do czego radnemu Chojeckiemu samochód służy też do jeżdżenia to na siłkę to do warzywniaka kartofelki dwa worki zawieźć to jest pisowski nominant żadnych kompetencji do zarządzania firmą

 6. rolnik dodano 2 tygodnie temu

  Więcej szacunku należy okazać paniom nieco lżejszych obyczajów stojącym przy drogach aniżeli większości siedleckich tzw. radnych. Te panie przynajmniej nie są hipokrytkami.

  • On dodano 2 tygodnie temu

   Dokładnie

 7. Kolo dodano 2 tygodnie temu

  Śmiech na cały kraj. Gonić tych wieprzy od koryta

 8. Pracownik dodano 2 tygodnie temu

  Wstyd chojecki

 9. Normalny dodano 2 tygodnie temu

  Uderz w stół a nożyce się odezwą 🤣🤣 mikolajczuk prezesem buaaaahahahahaha

 10. HxC dodano 2 tygodnie temu

  Jeśli p. Chojecki chce wykazać swój kunszt menadżerski i zasługi dla ZUT, niech pokaże strukturę przychodów spółki za jego czasów i w momencie objęcia stanowiska po p. Mikołajczuku. Kiedyś o dziś ok. 95% przychodów to ryczałt lub usługi na rzecz Mostostalu. A więc pieniądze pewne, o które nie trzeba się starać. Wystarczy co roku renegocjować umowę. Ta spółka to samograj, wystarczy nie ruszać za wiele, a będzie funkcjonowała nie gorzej niż kiedyś. Dlaczego nie pozyskiwali pieniędzy z zewnątrz, (spoza grupy kapitałowej Polimex), skoro obaj byli już prezesi to wspaniali fachowcy od zarządzania?

 11. Pr.zut dodano 2 tygodnie temu

  To skoro były zyski za czasów pana Mikołajczuka to gdzie te nagrody roczne dla pracowników? Nie przypominam sobie żeby były, no może raz około 100 zł brutto. Gdzie teraz za ubiegły rok 3888zl brutto

  • Wujek dobra rada dodano 2 tygodnie temu

   Uwłaszczenie się na kapitale spółki to się nazywa kradzież.

 12. Jarek dodano 2 tygodnie temu

  O takich osobnikach, jak pan Chojecki 100 lat temu wypowiedział się Marszałek Józef Piłsudski

  Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic.
  Józef Piłsudski

 13. Jula dodano 2 tygodnie temu

  I nie tylko kartofelki w czasie pracy

 14. John dodano 2 tygodnie temu

  Pan Mikołajczuk i Pan Chojecki to dawniej kumple z jednego osiedla.Ba blok w blok.

  • #John dodano 2 tygodnie temu

   Faktycznie, Mikołajczuków było 2 braci – chyba bliźniacy. Młodsi to nie za bardzo kojarzę. Pamiętam dyskusje pod ich klatką. Jakby ktoś wtedy powiedział, że brat Miska będzie prezesem w w Mostostalu toby się pewnie reszta polała ze śmiechu.

 15. Marek dodano 2 tygodnie temu

  Jak się PIS nisko stoczył. Jak Kaczyński jeszcze troszkę kojarzył i był w miarę sprawny umysłowy to by takiego Chojeckiego po takiej żenadzie natychmiast w PISu wyrzucił…

 16. Eliza dodano 2 tygodnie temu

  Zrobił z siebie pośmiewisko. Żenujący typ, myślę, że to ostatnia kadencja pana "radnego". Ludzie widzą i pamiętają.

 17. Taka prawda dodano 2 tygodnie temu

  Z siebie zrobił pośmiewisko, a i za PISem będzie się ciągnął smród po "bohaterze".

 18. Małgorzata dodano 1 tydzień temu

  Po znajomości to szybkie awanse

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?