SPIN

Koncert „Moniuszko kameralnie”

Aneta Borkowska niedziela, 6 października 2019, 16:12 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 października (niedziela) do Sali Białej na koncert Eweliny Sielskiej-Badurek i Emilii Sitarz „Moniuszko kameralnie”.

Ewelina Sielska-Badurek (mezzosopran)

Wokalistka i lekarz. Zajmuje się ludzkim głosem na różnych płaszczyznach. Leczy zaburzenia głosu jako lekarz foniatra, zajmuje się pracą naukową w dziedzinie głosu, publikuje artykuły, prowadzi warsztaty, wykłady w Polsce, Europie i USA oraz śpiewa.
Z dużym powodzeniem wykonuje muzykę kameralną. Kocha twórczość kompozytorów słowiańskich. Ostatnio sięga również po piosenkę, głównie amerykańską i polską. Poza licznymi koncertami w kraju (Duszniki Zdrój, Krynica Zdrój, Zamek Królewski, Teatr Roma w Warszawie, czy w rodzinnym mieście – Karczewie), koncertowała m.in. w San Francisco czy w Kopenhadze.
W 2019 roku, m.in. stypendystka ZAIKS, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej, inicjatorka obchodów Światowego Dnia Głosu na WUM, dyrektor artystyczny projektu „Moniuszko w dwóch odsłonach” na Mazowszu oraz „Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej” w Karczewie. Zwyciężyła w polskiej edycji FameLab 2019 przekonując, że każdy może śpiewać.

Emilia Sitarz (fortepian)

Pianistka, wykładowca, kurator programowy festiwalu „Kwadrofonik“ oraz cyklu koncertowego „Słuchy – koncerty do zwiedzania“. Od dwudziestu lat tworzy Lutosławski Piano Duo, a od 2005 zespół Kwadrofonik. Jest autorką oraz prowadzącą koncerty edukacyjne z muzyką współczesną dla dzieci i młodzieży. Prowadzi kursy mistrzowskie z zakresu duetu fortepianowego oraz wykłady o współczesnych fortepianowych technikach wykonawczych. Jest laureatką kilkunastu nagród na międzynarodowych konkursach i nagród za działalność kulturalną m.in. Paszport Polityki. Otrzymała także nagrody fonograficzne: Fryderyk, Folkowy Fonogram Roku, Złota Płyta, Pizzicato Award.
Występowała w takich salach jak: Filharmonia Berlińska, Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, Filharmonia Narodowa, Jerusalem Symphony Center, Studio im. W. Lutosławskiego, Sala Wielka Centralnego Konserwatorium w Pekinie, Izumi Hall, Beijing Concert Hall, NOSPR.
W pracy ze swoimi zespołami łączy wykonawstwo muzyki klasycznej, wykonawstwo muzyki najnowszej oraz inspiracje polską muzyką tradycyjną. W autorskich projektach muzycznych często nawiązuje współpracę z osobowościami muzyki pop, jazzu oraz folku.
W 2019 roku stypendystka Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Wstęp wolny.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.