SPIN

PREMIERY w NoveKino Siedlce w marcu

Aneta Borkowska niedziela, 16 marca 2014, 11:50 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w marcu. Czekają filmy akcji, dramaty, przygodowe, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

7 marca

imperium– „300: Początek imperium”

Film na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera pt: „Kserkses”, nakręcony w stylu hitu kinowego „300”, to kolejny rozdział epickiej sagi opowiadający — tym razem w scenerii bitwy morskiej — historię greckiego generała Temistoklesa, który próbuje zjednoczyć Grecję, idąc na bitwę, która zmieni bieg wojny. „300: Początek imperium” ukazuje losy Temistoklesa stającego przeciwko wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses,, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej.

reżyseria: Noam Murro,
scenariusz: Kurt Johnstad, Zack Snyder,
aktorzy: Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey,
gatunek: akcja/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 103 minuty,

kamienie na szaniec„Kamienie na szaniec”

Ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

reżyseria: Robert Gliński,
scenariusz: Dominik W. Rettinger,
aktorzy: Tomasz Ziętek, Kamil Szeptycki, Marcel Sabat, Magdalena Koleśnik, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Anna Dereszowska,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 110 minut,

MR. PEABODY & SHERMAN– „Pan Peabody i Sherman”

Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, który wynalazł wehikuł czasu, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Gdy jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman wyrusza w podróż wehikułem czasu, najsłynniejsze wydarzenia z historii wymykają się spod kontroli, a efektem jest wielka katastrofa i równie wielka dawka humoru. Niezwykły pies i jego pan muszą załatać dziurę w czasie, zanim nasz świat zmieni się raz na zawsze.

reżyseria: Rob Minkoff,
scenariusz: Craig Wright,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

"only lovers left alive"– „Tylko kochankowie przeżyją”

Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość. Adam jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa. Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava.

reżyseria: Jim Jarmusch,
scenariusz: Jim Jarmusch,
aktorzy: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska,
gatunek: horror/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 122 minuty,

 

14 marca

witaj w klubie– „Witaj w klubie”

Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

reżyseria: Jean-Marc Vallée,
scenariusz: Craig Borten, Melisa Wallack,
aktorzy: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 117 minut,

obietnica– „Obietnica”

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

reżyseria: Anna Kazejak,
scenariusz: Anna Kazejak, Magnus von Horn,
aktorzy: Eliza Rycembel, Nikodem Rozbicki, Mateusz Więcławek,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Dania, Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 97 minut,

Matt Damon;Bill Murray;John Goodman;Jean Dujardin;Hugh Bonneville;Bob Balaban– „Obrońcy skarbów”

Lata II wojny światowej. Na polecenie Hitlera naziści grabią największe dzieła sztuki, wśród nich arcydzieła Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Dekretem prezydenta Stanów Zjednoczonych kilku skromnych historyków musi przekształcić się w grupę agentów do zadań specjalnych i na własną rękę odnaleźć i ocalić zrabowane skarby kultury. Porzucają wszystko, czym do tej pory żyli i trafiają w wir działań wojennych.

reżyseria: George Clooney,
scenariusz: George Clooney, Grant Heslov,
aktorzy: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Niemcy, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 118 minut,

ocalony– „Ocalony”

Film opowiada prawdziwe wydarzenia z 28 czerwca 2005 roku, kiedy to niepowodzeniem zakończyła się misja „Operation Red Wings”. Czterech członków elitarnej jednostki dostało rozkaz wytropienia i zabicia czołowego przywódcy talibów – Admada Shada. Marcus Lutterell był jedynym komandosem, który przeżył.

reżyseria: Peter Berg,
scenariusz: Peter Berg,
aktorzy: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 121 minut,

 

21 marca

karol ktory zostal swietym– „Karol, który został świętym”

Pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego – Papieża wszystkich dzieciaków. 12-letni Kacper, pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka, opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle – niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

reżyseria: Grzegorz Sadurski,
aktorzy: Kamil Tkacz, Andrzej Tkacz, Piotr Fronczewski,
gatunek: animowany/biograficzny/dla dzieci,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

akademia wampirow– „Akademia wampirów”

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii Wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose – Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku – Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze.

reżyseria: Mark Waters,
scenariusz: Daniel Waters,
aktorzy: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky,
gatunek: akcja/fantasy/komedia,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 104 minuty,

muppety– „Muppety: Poza prawem”

Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran w filmie „Muppety: poza prawem”. Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show! Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantin – znany złodziej diamentów i sobowtór Kermita…

reżyseria: James Bobin,
scenariusz: James Bobin, Nicholas Stoller,
aktorzy: Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey,
gatunek: familijny/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

need for speed– „Need for Speed „

Kierowca rajdowy – Dino – wychodzi z więzienia po odsiedzeniu kary za przestępstwo, w które wrobił go dawny wspólnik. Szukając okazji do zemsty zgłasza akces do nielegalnych, ekstremalnych rajdów ulicznych. Tymczasem dawny wspólnik na wieść o jego uwolnieniu, wyznacza nagrodę za jego głowę.

reżyseria: Scott Waugh,
scenariusz: George Gatins, John Gatins, George Nolfi,
aktorzy: Aaron Paul, Dominic Cooper, Michael Keaton,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 130 minut,

 

26 marca

kapitan ameryka– „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz „

Marvel Studios, wytwórnia stojąca za sukcesem takich hitów jak „Avengers” i „Iron Man 3”, przedstawia film „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”. Kapitan Ameryka zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. By ujawnić spisek superbohater łączy siły z Czarną Wdową (Scarlett Johansson). Kiedy już wreszcie kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie pojawia się nowy, potężny wróg – Zimowy żołnierz…

reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo,
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely,
aktorzy: Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 128 minut,

 

28 marca

noe– „Noe: Wybrany przez Boga „

Darren Aronofsky tworzy własną wizję biblijnej historii o Arce Noego. Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe. Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh. Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi – destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi…

reżyseria: Darren Aronofsky,
scenariusz: Darren Aronofsky, Ari Handel,
aktorzy: Russell Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins,
gatunek: dramat/fantasy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.