SPIN

„Barwy natury oczami ptaka” – wystawa

Aneta Borkowska wtorek, 13 maja 2014, 16:19 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 maja (czwartek) o godz. 18. do Galerii Fotografii FOKUS na otwarcie wystawy Piotra Krupy –  „Barwy natury oczami ptaka”. Wystawa czynna do 20 czerwca.

Wystawa pod nazwą „Barwy natury oczami ptaka” to zestaw bardzo malarskich prac, które pokazują cieki wodne, rzeki, wysuszone zbiorniki, a nawet oczyszczalnie… wykonane przy inspirującym świetle. Wyjątkowość prezentowanych fotografii do przygotowywanej wystawy, to odmienne spojrzenie na krajobraz, z innej perspektywy. Zestaw stanowi około trzydzieści „obrazów”, głównie pejzaży województwa podkarpackiego, ujętych w formie plastycznej i abstrakcyjnej. To „malowidła” niejednokrotnie dające złudzenie prawdziwych obrazów malarskich.

Wystawa została objęta patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików.

piotr_krupaPiotr Krupa – urodzony w Rzeszowie. Artysta fotografik, pilot, podróżnik, dziennikarz „Przeglądu Lotniczego”. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, jest prezesem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Jego prace są rozpoznawalne i nagradzane w wielu konkursach w kraju i za granicą (m.in. National Geografic). Ma na swoim koncie ponad 150 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest również pilotem Aeroklubu Polskiego, gdzie jako członek Kadry Polski, reprezentuje nasz kraj na ogólnopolskich oraz światowych pokazach i zawodach w motoparalotniarstwie (wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i Świata). Połączył dwie pasje, które składają się na to, że fotografuje z innej perspektywy – z „lotu ptaka”.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.