SPIN

Spektakl Formacji Tanecznej MP Dance „W pustyni i w puszczy”

Aneta Borkowska czwartek, 22 maja 2014, 09:54 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 29 maja o godz. 19. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na spektakl taneczny w wykonaniu Formacji Tanecznej MP Dance „W pustyni i w puszczy”.

Kto z nas nie zna historii Stasia i Nel, dzieci błąkających się wśród dzikiej afrykańskiej przyrody?! Ta wzruszająca, ponadczasowa opowieść została przełożona na język tańca! Agnieszka Lipińska – kierownik artystyczny i choreograf zespołu MP Dance, zainspirowana powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, stworzyła spektakl taneczny pod tym samym tytułem. Pod koniec maja zaprezentują go tancerze Formacji Tanecznej „MP Dance”. To ich debiut w taneczno-teatralnej formie ruchu. Barwne kostiumy i rekwizyty oraz ciekawa muzyka w połączeniu z tańcem tworzą niepowtarzalne widowisko dla całej rodziny. W rolach głównych wystąpią: Oliwia Chmielińska, Olga Marcinkiewicz oraz Alicja Gruba.

Formacja Taneczna „MP Dance” powstała w październiku 2007 roku. Tańczy w niej aktualnie około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 14 lat. Tancerze ćwiczą w trzech grupach wiekowych. Na zajęciach mają możliwość poznania różnorodnych form tańca nowoczesnego i stylizowanego. Stosowane są różne techniki taneczne – poczynając od podstaw baletu, poprzez jazz oraz modern po disco, hip-hop i funky. Głównym celem działalności zespołu jest popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnienie im atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.
Zespół rozwija się dynamicznie i ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Tancerze FT „MP Dance” zdobywali wysokie miejsca na festiwalach, turniejach i przeglądach tanecznych organizowanych na terenie naszego województwa.

Choreografem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Agnieszka Lipińska – instruktor, pedagog, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze w zespole „Małe Podlasie”, następnie tańczyła w ZPiT „Podlasie”. W sposób szczególny podchodzi do najmłodszych członków formacji, stwarzając im warunki do tzw. dobrego startu. Dzieci wprowadzane są w świat tańca poprzez zabawę, dzięki czemu nie odczuwają trudu jaki trzeba włożyć, aby stać się dobrym tancerzem. Priorytetem dla instruktora zespołu jest wszechstronny rozwój tancerzy oraz przygotowanie ich do jak najlepszego prezentowania się na scenie. W związku z ogromną dynamiką rozwoju szeroko pojętego dziś tańca, zespół regularnie pracuje nad poszerzaniem swojego programu o nowe elementy. Wciąż szuka nowych inspiracji do tworzenia ciekawych i oryginalnych choreografii z wykorzystaniem barwnych kostiumów oraz rekwizytów. Wszystko to połączone w niepowtarzalne show można podziwiać podczas koncertów Formacji Tanecznej „MP Dance”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.