SPIN

Premiera spektaklu „Dwa światy”

Aneta Borkowska piątek, 30 maja 2014, 09:41 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 7 czerwca (sobota) o godz. 18. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na premierę spektaklu „Dwa światy”. Spektakl odbędzie się w ramach VII Festiwalu Teatrów Ulicznych „Pod Niebem”. Wstęp bezpłatny.

„Ciało to narzędzie wyrażane w ruchu – ruch to ekspresja wyrażania siebie” – to hasło projektu mającego na celu przybliżenie publiczności dwóch stylów tanecznych: ludowego i współczesnego. Współpracy młodzieży ze wsi z małego miasteczka z dużym miastem. Pokazanie, że taniec ludowy i taniec współczesny mogą się uzupełniać i tworzyć harmonię, w której odnajdują się młodzi ludzie oraz widzowie. „Dwa Światy” to historia dwojga ludzi pochodzących ze świata kultury wiejskiej i aglomeracji miejskiej. Pokonują wspólnie panujące stereotypy dotyczące kultury ludowej i współczesnej.

Obsadę artystyczną spektaklu tworzą tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego oraz Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ” – mistrzowie Polski, Europy i Świata – ambasadorzy polskiej kultury ludowej na terenie kraju i za jego granicami oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. W rolę głównych bohaterów wcielą się Julia Poduch (LUZ) oraz Piotr Skorupka (Sokołowianie).

luz_foto

Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie” działa od 2002 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Szybko stał się wizytówką artystyczną rodzinnego miasta. Początkowo młodzież prezentowała na scenie tańce i pieśni podlaskie, z biegiem czasu repertuar grupy wzbogacił się o folklor kolejnych regionów: Kurpi Zielonych, Lubelszczyzny, Rzeszowszczyzny, Beskidu Żywieckiego. „Sokołowianie” równie chętnie jak suity taneczne przygotowują widowiska obrzędowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności.  Choreografem i kierownikiem artystycznym jest Iwona Kopiwoda.

Formacja Tańca Nowoczesnego  LUZ działa od 1991 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Skupia utalentowanych, młodych ludzi, dla których taniec jest prawdziwą życiową pasją. FTN „LUZ” to wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i świata w tańcu jazz i modern, hip hop, show dance, zdobywcy wielu prestiżowych nagród, stypendyści prezydenta miasta Siedlce, finaliści programów telewizyjnych, m.in. You Can Dance. W swoim repertuarze grupa „LUZ” posiada autorskie spektakle taneczne, taneczno-teatralne oraz musicalowe. Choreografem i kierownikiem artystycznym jest Joanna Woszczyńska.

źródło: MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.