SPIN

Koncert zespołu OVERSOUL

Aneta Borkowska wtorek, 5 sierpnia 2014, 09:02 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

oversoul

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 sierpnia o godz. 19. na koncert zespołu OVERSOUL z cyklu Time For Jazz przy fontannie.

Oversoul to zespół poruszający się w muzycznym świecie soulu, popu i funky z domieszką elektronicznego brzmienia. Połączenie to w efekcie dające nietuzinkowe podejście do prostej formy piosenek popowych z elektryzującym soundem, porywającym groovem i gitarowym pazurem.

Za oficjalne początki zespołu można uznać pierwsze miesiące 2012 roku, chodź zamiar zrobienia czegoś wspólnie „wisiał w powietrzu” od kilku lat. Swobodnie powstawały kolejne kompozycje, okraszone wyobraźnią i przysłowiowymi „trzema groszami” każdego z muzyków. W utworach każdy ma coś do powiedzenia, każdy ma do przekazania nastrój i emocje dzieląc się z publicznością CAŁYM SOBĄ. Poruszając się w szeroko rozumianej muzyce popularnej dostrzegli ogromną potrzebę pokazania światu własnej twórczości. OVERSOUL to muzyczna przestrzeń odrobinę oldschoolowa, bez przerostu formy nad treścią, opierająca się w dużej mierze na brzmieniach gitarowych z solidną podstawą syntezatorów, basowego moog-a oraz feelingującej perkusji doprawionej barwą męskiego głosu. To muzyczna rozmowa kumpli opowiadająca w prosty sposób o rzeczach niekiedy trudnych, ale także o codzienności i szczęśliwych chwilach.

W skład zespołu wchodzą: Kuba Szturm (gitara), Seweryn Krzysztoń (perkusja), Tomek Drachus (instrumenty klawiszowe), Łukasz Gorczyca (bas) i Artur Bradliński (wokal). Muzycy w różnych składach zagrali setki koncertów w kraju i za granicą.

Wstęp wolny. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej (ilość miejsc ograniczona).

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.