SPIN

DNI SIEDLEC: Koncerty przygotowane przez MOK

Aneta Borkowska czwartek, 4 września 2014, 23:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dnisiedlec mok1 caly

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza 7 września (niedziela) o godz. 18. na plac Sikorskiego na koncerty przygotowane specjalnie na obchody święta miasta.  Na scenie zobaczymy najlepszych siedleckich artystów.

Koncert rozpocznie bardzo dobrze znany i lubiany przez siedlecką publiczność PodobaMiSię. Wykonują muzykę wyłącznie autorską, z kręgu gatunków ska oraz reggae. Zespół w 2011 roku zakwalifikował się do pierwszej edycji show Polsatu „Must Be The Music” gdzie oczarował komisję oraz publiczność takimi przebojami, jak „Kto po wsi chodzi” czy „Niepełnoletnie dziewczęta” oraz głosami telewidzów doszedł do ścisłego finału. Do dziś zespół systematycznie koncertuje w całej Polsce jak i poza granicami. W 2012 wydali pierwszą płytę „Niepełnoletnie dziewczęta” a już w 2013 odbyła się premiera drugiego wydawnictwa zespołu „Zabiorę ciebie tam”.

Kolejnym zespołem będzie PeterBeth, duet tworzący muzykę jazzową, soulową, funkową. Zespół powstał w 2013 roku a w jego skład wchodzą: Izabela Radzikowska (vocal) oraz Piotr Gozdek (aranżacja + vocal).  Zaczęli współpracę nad utworem Titanium Davida Guetty i w ten sposób powstał PeterBeth. Mimo tak krótkiego stażu PeterBeth udało się dojść do finału programu Must Be The Music. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem swojej najnowszej płyty z własnymi, autorskimi kompozycjami, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku.

Na finał wieczoru wystąpi Upstream, który powstał w 2006 roku w Siedlcach. Ich muzyka to energiczny, charakterystyczny, melodyjny rock, przywodzący na myśl klasyczne amerykańskie brzmienie, które trafia w gusta nie tylko miłośników ostrego rock’n’rolla, ale też zwolenników nieco łagodniejszej muzyki. Upstream jest zespołem, który od początku istnienia dużo koncertuje i ma na swoim koncie liczne występy zarówno na dużych festiwalach jak i w bardziej kameralnych miejscach. Ich dorobek to m.in: udział w Chorzowskim Festiwalu im. Ryśka Riedla, I miejsce Siedleckiego Rock Open Air Festival 2010, a także wspólne występy z gwiazdami, takimi jak TSA, COMA, czy Oddział Zamknięty.

dnisiedlec mok 2

Tego samego dnia (7 września) o godz. 17. na terenach ARMS odbędzie się koncert zespołu RUZICA podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Tańca i Folkloru

W projekcie biorą udział profesjonalni muzycy. Stylistyka skierowana jest w stronę folku. Skład instrumentalny jest taki jak w oryginalnych orkiestrach bałkańskich. Powstanie zespołu zainspirowane zostało orkiestrą i twórczością Gorana Bregovica oraz innymi orkiestrami bałkańskimi. Harmonia utworów oparta jest prawie wyłącznie na instrumentach dętych. Duży 9-cio osobowy skład muzyków w przewadze grających na instrumentach dętych to z pewnością wielki atut zespołu w dobie kiedy większość zespołów ogranicza się do czterech osób grających na typowych dla dzisiejszych czasów instrumentach elektronicznych. W zespole RUZICA rolę popularnej gitary basowej przejęła tuba, zamiast perkusji mamy darabukę i wielki bęben, w miejsce gitary wszedł turecki instrument baglama saz oraz mandolina. Rolę popularnych instrumentów harmonicznych (instr. klawiszowe) przejęły instrumenty dęte.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.