SPIN

Recital fletowy Krystyny Gołaszewskiej

Aneta Borkowska sobota, 4 października 2014, 14:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

salon cale,

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 12 października (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na recital fletowy Krystyny Gołaszewskiej z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny, akompaniament – Robert Marat (fortepian).

Krystyna Gołaszewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie Filii w Białymstoku, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1987 roku. W latach 2004–2005 prowadziła klasę fletu w Keimyung University F. Chopin Academy of Music w Daegu w Korei Południowej, a w latach 2006–2012 pełniła obowiązki Kierownika Zakładu Instrumentów Dętych, Akordeonu, Perkusji i Gitary. Obecnie prowadzi klasę fletu w UMFC w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.
Była członkiem kwintetu dętego Senza Battuta (1990–2007), z którym nagrała płytę z muzyką m.in. Bizeta, Bozzy, Gershwina, Poulenca. Dokonała również nagrania CD z muzyką fletową kompozytorów polskich (Szeligowski, Tansman, Kilar, Szałowski) oraz nagrań dla rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji Białystok (Trojan, Poulenc, Hue, Debussy). Występowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Węgry, Czechy, Słowacja, Korea Południowa).
Prowadziła zajęcia w ramach kursów muzycznych w Dusznikach-Zdroju i Nowym Sączu oraz Letnich Kursów Interpretacji dla Toho Gauken College of Drama and Music w Tokio (Warszawa 2006, 2010) i dla studentów Uniwersytetu Soai w Osace (Warszawa 2010, 2013).

Robert Marat – pianista i pedagog Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie prowadzi klasę fortepianu i od lat współpracuje z wokalistami. W ubiegłym roku otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.
Wychowanek szkół muzycznych w Białymstoku, które ukończył pod kierunkiem Heleny Frankiewicz (uczennicy Aleksandra Michałowskiego). Dyplom pianistyczny uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego (1988). Studiował również kameralistykę pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także grę na organach i klawesynie.
Jest laureatem konkursów pianistycznych (m.in. Karola Szymanowskiego w Łodzi) oraz wielu nagród w zakresie muzyki kameralnej. Prowadził klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii im. Fryderyka Chopina w Białymstoku (2002-2007). Obecnie jest nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Przez szereg lat współpracował z Mozarteum w Salzburgu.
Prowadzi aktywną działalność jako pianista występując z orkiestrami symfonicznymi i recitalami solowymi w kraju i za granicą. Jako kameralista w recitalach pieśni towarzyszył wybitnym śpiewakom: Henryce Januszewskiej, Iwonie Hossie, Urszuli Kryger, Kałudi Kałudowowi. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak „Warszawska Jesień”, „Salzburger Festspiele”.
Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz na płytach CD. Dla wytwórni Selene nagrał po raz pierwszy w historii fonografii utwory Raula Koczalskiego i Aleksandra Michałowskiego, które ukazały się w serii „Wielka tradycja chopinowska”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.