SPIN

Koncert Katarzyny Groniec „ZOO”

Aneta Borkowska środa, 8 października 2014, 09:39 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

katarzyna_groniec

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 października o godz. 19. do sali „Podlasie” na koncert Katarzyny Groniec „ZOO”, czyli piosenki Agnieszki Osieckiej.

Z muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m.in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Dzikuska”, „ZOO”, „Piosenka o życiu ptasim”. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbędzie się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r.

W ramach Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” organizatorzy (Fundacja Okularnicy) starają się prezentować polskie piosenki autorstwa Mistrzów gatunku, dokonania Laureatów minionych edycji Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“, wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Formuła festiwalu jest otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji.

Katarzyna Groniec jest laureatką głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży oraz 50 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.