SPIN

„Kultura fizyczna w Siedlcach” opisana przez Kindziuka

Aneta Borkowska czwartek, 16 października 2014, 15:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

okładka kultura fizyczna 4

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy poniedziałek (20 października) o godz. 18. do Sali „Podlasie” na promocję książki Sławomira Kindziuka „Kultura fizyczna w Siedlcach”.

W księgarniach pojawi się książka Sławomira Kindziuka „Kultura fizyczna w Siedlcach”, zawierająca obszerny opis barwnych dziejów sportu wyczynowego, rekreacji, wychowania fizycznego i sportu szkolnego, sportu osób niepełnosprawnych oraz turystyki w naszym mieście. Od imprez w 1872 roku, które można uznać za pierwsze zawody sportowe w Siedlcach, do czasów współczesnych. Autor przedstawia struktury administracji państwowej i samorządowej zarządzającej kulturą fizyczną, lokalne ogniwa polskich związków sportowych, źródła finansowania kf. i historię obiektów sportowych. Prezentuje istniejące w przeszłości i obecnie w Siedlcach kluby sportowe i organizacje społeczne, zwracając uwagę na ich rodowód ideowy, założycieli i patronów, przekształcenia organizacyjne, formy działalności statutowej i pozastatutowej, zasięg społecznego oddziaływania, osiągnięcia. Opis uzupełnia ponad 200 fotografii. W aneksie statystycznym znajdują się zestawienia zdobywców medali na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata we wszystkich kategoriach wiekowych i dyscyplinach przez siedleckich sportowców oraz występów siedleckich drużyn w centralnych rozgrywkach ligowych w grach zespołowych.

Promocji książki będzie towarzyszyć otwarcie w Sali Widowiskowej „Podlasie” wystawy fotograficznej „Wojskowa 5. Tam był stadion”. Sławomir Kindziuk opublikował wcześniej monografie: „Nie tylko piłkarze. 60 lat MKS Pogoń Siedlce” (2004), „Nie tylko sztangiści. 30 lat WLKS Siedlce” (2006) oraz „90 lat futbolu w Siedlcach. Sezon po sezonie” (2011).

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.