SPIN

„Burza w Teatrze Gogo” Teatru FANUM

Aneta Borkowska niedziela, 19 października 2014, 12:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

fanum caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 października do Sali „Podlasie” w godz. 9., 11. i 18. na spektakl „Burza w Teatrze Gogo” Teatru FANUM w ramach cyklu Czwartkowe spotkania z Teatrem.

Spektakl zabiera nas w fantastyczny, teatralny świat, gdzie wszystko wydaje się być idealne i dobre, lecz gdzieś obok czai się gotowe zaatakować zło, które, jak się okazuje, może przybrać dość nieoczekiwaną formę i mieć wpływ na to, co wydawałoby się nienaruszalne. Spektakl przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych, uwrażliwiając dzieci, by nie ufały każdemu bezkrytycznie. Jednak jego wymowa ważna jest również dla rodziców i pedagogów, ukazując im, w jaki sposób dzieci mogą odbierać nasze słowa, intencje i działania.

Scenariusz: Andrzej Maleszka,
Reżyseria: Natalia Wielogórska,

godz. 9. i 11. – spektakle dla szkół,
godz. 18. – spektakl dla dorosłych,

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Teatr FANUM mają przyjemność zaprosić Państwa na cykl „Czwartkowych spotkań z Teatrem”. Spektakle odbywać się będą w każdy trzeci/czwarty czwartek miesiąca, rozpoczynając od września 2014 roku, skończywszy na kwietniu 2015 roku. Podsumowaniem cyklu będzie VIII Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem” zaplanowany na przestrzeni maja-czerwca 2015 roku.
Teatr FANUM założony został przez i dla młodych ludzi pasjonujących się teatrem. Powstał w lutym 2008 r. za sprawą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizował, grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout”, w reżyserii insp. Grzegorza Jacha.

Ideą Teatru FANUM jest skupianie wszystkich, którzy kochają teatr, są wrażliwi na sztukę i drugiego człowieka. To grupa przyjaciół, którzy brną razem przez przeciwności losu realizując się, rozwijając i stawiając przed sobą coraz to nowe cele artystyczne, ale także, a właściwie przede wszystkim, pomagają sobie nawzajem przezwyciężać trudy dnia codziennego. Podstawą działalności i misji Teatru FANUM jest działanie młodych ludzi na rzecz swoich rówieśników w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym, alkoholizmowi, narkomanii i przemocy.

Kolejne spektakle:
„Tango” Sławomira Mrożka – 27 listopada,
„Kopciuch”, scenariusz autorstwa Janusza Głowackiego – 15 stycznia,
„Mąż i żona”, klasyczna komedia hr. Aleksandra Fredry – 19 marca,
„Wdowy”, „Audycja” – 23 kwietnia,

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.