SPIN

„Skąpiec. Work in progress” – spektakle popremierowe

Aneta Borkowska wtorek, 4 listopada 2014, 14:16 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Niezwykła wariacja wokół klasycznej sztuki Moliera czyli spektakl „Skąpiec. Work in progress” z Waldemarem Obłozą w roli głównej, tuż po nagrodzonej owacjami na stojąco premierze, wraca na deski Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Sztukę będzie można zobaczyć już dziś wtorek (4 listopada) o godz. 19.

„Skąpiec. Work in progress” to niezwykła wariacja wokół klasycznej sztuki Moliera. Trudna lektura zyskuje tu nowe oblicze. Zostaje przybliżona współczesnemu odbiorcy, pogłębiona i uniwersalnie zinterpretowana. Kto powiedział, że teatr musi być nudny? Spektakl „Skąpiec. Work in progres” to historia o powstawaniu przedstawienia na bazie sztuki Moliera. Dylematy aktorów, kłopoty reżyserów i scenografów, zawiłości interpretacyjne i produkcyjne, gorsze i lepsze dni… czyli to, co zwykle ukrywa się przed widzem, przeplata się tu z perypetiami molierowskich bohaterów. Nasz spektakl to w istocie „dwa w jednym”: podglądamy teatralną „kuchnię” oraz pieczołowicie interpretujemy „Skąpca”.

Kolejne odsłony spektaklu już 13 i 15 listopada o godz. 19.

Obsada: Waldemar Obłoza, Agata Sasinowska, Dorota Zielińska, Bartek Magdziarz, Sebastian Cybulski, Maciej Czapski
Gościnnie wystąpią: Robert Protasewicz, Krzysztof Barabasz
Scenariusz i reżyseria: Adam Biernacki
Asystent reżysera: Maciej Czapski
Kostiumy: Katarzyna Lipińska
Aranżacje: Konrad Wantrych
Kierownik produkcji: Anna Harke
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Relację z premiery można zobaczyć pod linkiem: TUTAJ (kliknij)

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS (ul. Bpa I. Świrskiego 31) oraz w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS nr 2 w Galerii Siedlce (I piętro, vis-a-vis sklepu Reserved). Rezerwacja telefoniczna pod nr telefonu 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.