SPIN

OCZAMI KOBIET: „Duży zeszyt” – wygraj bilety

Aneta Borkowska niedziela, 16 listopada 2014, 11:57 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W „Dużym zeszycie” reżyser snuje baśń o wojnie, która niszczy sumienie, opowiada o dojrzewaniu do zła i o sztuce, która ma być wentylem bezpieczeństwa, lecz nim nie jest. Węgierski kandydat do Oscara to wojenny horror o dziecięcej ucieczce w zło. (Bartosz Staszczyszyn/filmweb)

W najbliższą środę (19 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat wojenny „Duży zeszyt”.

II wojna światowa. Ojciec przed rozstaniem z dwoma trzynastoletnimi synami daje im zeszyt przykazując, aby zapisywali w nim codzienne doświadczenia. Chłopcy mają znaleźć schronienie na wsi, u babci. Jednak kobietę bardziej interesuje zawartość butelki niż jej własne wnuki. Zamiast azylu chłopców czeka brak miłości, walka o przetrwanie i doświadczenie w pełni okrucieństw wojny. Koszmarna rzeczywistość znajduje odzwierciedlenie w rzeczowych, pozbawionych uczuć wpisach w zeszycie. Film pokazuje drastyczny obraz wojny widzianej oczami dziecka, choć nieco inny niż kino zdążyło nas przyzwyczaić. Obserwujemy proces utraty złudzeń i wymuszone, przyspieszone przejście głównych bohaterów w dorosłość.

reżyseria: János Szász,
scenariusz: János Szász, András Szekér,
aktorzy: László Gyémánt, András Gyémánt, Piroska Molnár,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Austria, Francja, Niemcy, Węgry,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 100 minut,

Partnerem wieczoru będzie Zakład Aktywności Zawodowej przy ul. Szopena 10 w Siedlcach. Słodkie wypieki zakładu zdobyły już uznanie wśród widzów Oczami Kobiet. Uczta filmowa w połączeniu ze słodką bezą ciągle pozostaje miłym wspomnieniem… Teraz czas na wytrawne przekąski, a wśród nich również kulinarne propozycje na świąteczny stół.

Każdy kto chce zdobyć bilet musi wysłać wiadomość korzystając z zakładki „KONTAKT” i podać tytuł filmu. Jedno zgłoszenie na jeden film. !!!Nie zapomnij podać numeru swojego telefonu oraz imienia i nazwiska!!!

źródło: NoveKino Siedlce (reklama) / filmweb

Możliwość komentowania jest wyłączona.