SPIN

Sprawdź nowości w NoveKino Siedlce

Aneta Borkowska środa, 19 listopada 2014, 19:17 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na 5 nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku (21 listopada). Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Piorun i magiczny dom”, „Rozgrywka”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”, „Karolina” oraz „Serce, Serduszko”.

Piorun i magiczny dom

Mały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też „Wspaniałym Lorenzo”, żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek , które w jego domu ożywają. Kiedy Lawrence trafi do szpitala, jego chytry siostrzeniec spróbuje podstępem nakłonić go do sprzedaży domu. Osobliwa galeria małych lokatorów magicznego domu natychmiast weźmie sprawy w swoje ręce i opracuje plan, jak popsuć mu szyki. Przeobrażą rezydencję w nawiedzony dom, a Piorun – nieśmiały, zagubiony kotek odnajdzie w sobie siłę, żeby obronić nowych przyjaciół.

reżyseria: Jeremy Degruson, Ben Stassen,
scenariusz: James Flynn, Dominic Paris, Ben Stassen,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: Belgia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 85 minut,

Rozgrywka

Charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst) podróżują po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.

reżyseria: Hossein Amini,
scenariusz: Hossein Amini,
aktorzy: Kirsten Dunst, Oscar Isaac, Viggo Mortensen,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Francja, USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 96 minut,

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Trzecia część „Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi. W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour, a także Donald Sutherland. Po raz pierwszy w „Igrzyskach śmierci”, w jednej z kluczowych ról, zobaczymy Julianne Moore.
Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

reżyseria: Francis Lawrence,
scenariusz: Danny Strong,
aktorzy: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Karolina

Kaśka i Magda, kończą liceum filmowe. Pomiędzy zabawą i korzystaniem z życia muszą jeszcze znaleźć czas na przygotowanie do czekającego je egzaminu końcowego. Mają za zadanie przygotować etiudę filmową. Trafia się im historia jakiejś wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić! Chcąc nie chcąc, wyruszają w drogę do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna.

reżyseria: Dariusz Regucki,
aktorzy: Marlena Burian, Barbara Duda, Karol Olszewski,
gatunek: biograficzny/obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 102 minuty,

Serce, Serduszko

„Serce, serduszko” to nasycony poczuciem humoru i ciepłem familijny film drogi Jana Jakuba Kolskiego. Bajkowa opowieść o spotkaniu dwóch, spragnionych miłości, osób – kobiety i dziecka.

reżyseria: Jan Jakub Kolski,
scenariusz: Jan Jakub Kolski,
aktorzy: Maria Blandzi, Julia Kijowska, Marcin Dorociński,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 110 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.