SPIN

Cztery premiery w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska niedziela, 23 listopada 2014, 09:22 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na 4 nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku (28 listopada). Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Wielka Szóstka”, „Klątwa Jessabelle”, „Szefowie wrogowie 2” oraz „Scenariusz na miłość”.

Wielka Szóstka

Walt Disney Animation Studios przedstawia „Wielką Szóstkę”. Młody geniusz robotyki, Hiro Hamada, uczy się korzystać ze swojego nieprzeciętnego umysłu. Pomaga mu w tym jego utalentowany brat Tadashi oraz ich szaleni przyjaciele: uwielbiająca adrenalinę To To Tomago, zawsze miły i uprzejmy Wasabi, maniaczka chemii Honey Lemon i fanboy Fred. Gdy dramatyczny splot wydarzeń rzuca przyjaciół w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo, Hiro szuka pomocy u swego najbliższego towarzysza – robota o imieniu Baymax – i transformuje grupę kumpli w ekipę zaawansowanych technicznie superbohaterów.

reżyseria: Don Hall, Chris Williams,
scenariusz: Don Hall, Jordan Roberts,
gatunek: akcja/animowany/komedia/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Klątwa Jessabelle

Wyreżyserowany przez twórcę „Piły VI” i „Piły 3D” horror „Jessabelle” opowiada budzącą grozę historię rodzinną. Jej początkiem jest tragiczny wypadek samochodowy, w którym młoda kobieta Jessie traci narzeczonego. Próbując pogodzić się ze stratą, wyjeżdża do odludnej Luizjany, gdzie w posiadłości swojego ojca chce zmierzyć się z żałobą. Wkrótce odkrywa w domu groźną, nadprzyrodzoną aktywność, która związana jest z jej od lat nieżyjącą matką…

reżyseria: Kevin Greutert,
scenariusz: Robert Ben Garant,
aktorzy: Sarah Snook, Mark Webber, Joelle Carter,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Szefowie wrogowie 2

Mając po uszy pracy pod dyktando szefów, Nick, Dale i Kurt postanawiają przejąć ster i założyć własny biznes. Wkrótce jednak ich plany krzyżuje przebiegły inwestor. Oszukani i zdesperowani, opracowują plan porwania dorosłego syna inwestora w celu odzyskania kontroli nad firmą.

reżyseria: Sean Anders,
scenariusz: Sean Anders, John Morris
aktorzy: Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 108 minut,

Scenariusz na miłość

15 lat temu scenarzysta Ray Michaels (Grant) miał świat u swych stóp. Dowcipny, seksowny i rozchwytywany laureat najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata – Oscara. Teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało, to zawyżone poczucie własnej wartości – Ray mimo upływu lat i serii niepowodzeń, pozostał nadętym i pewnym siebie bufonem. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy przyjmuje ofertę wykładów na niewielkiej uczelni. Tam, za sprawą ponętnej samotnej matki (Tomei), sam dostanie twardą lekcję życia.

reżyseria: Marc Lawrence,
scenariusz: Marc Lawrence,
aktorzy: Hugh Grant, Marisa Tomei, Bella Heathcote,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.