SPIN

Kabaret Moralnego Niepokoju Koncerty

Aneta Borkowska wtorek, 9 grudnia 2014, 09:37 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Kabaret Moralnego Niepokoju, jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych kabaretów w Polsce, w czwartek (11 grudnia) o godz. 17. i 20.30 w ramach cyklu „Mistrzowie Sceny” wystąpi na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

Artyści zaprezentują swój najnowszy program zatytułowany „Jerzyk dzisiaj nie pije”. Jest to najnowszy program Kabaretu, w skład którego wchodzi znana m.in. z serialu „Złotopolscy” czy „Przyjaciółki” Magdalena Stużyńska.

Spektakl jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Wśród nich znajdują się niewątpliwe hity jak „Palenie” – rozmowa dwóch właścicieli psów, która obiera nieoczekiwany obrót, „Odrabianie lekcji” – coś co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz tytułowy „Jerzyk dzisiaj nie pije” – czyli co robić gdy na imieninach żona zabrania mężowi napić się z kumplami.

Bywa inteligentnie, bez przerwy za to jest śmiesznie. Co więcej, spektakl jest na tyle kulturalny (jedno nieładne słowo na prawie dwie godziny programu), że można przyjść z dziećmi. Warto zobaczyć najnowszy spektakl KMN z jeszcze jednego powodu – jego twórcy nie będą w przyszłości ani młodsi ani chudsi niż teraz. Grupie towarzyszą na scenie żywi muzycy, czyli zespół „Gwiazda z zagranicy”.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.