SPIN

Sześć nowości w NoveKino Siedlce

Aneta Borkowska niedziela, 21 grudnia 2014, 10:36 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na 6 nowości, które będzie można oglądać na ekranach już 26 grudnia. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Annie”, „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”, „Królowa śniegu 2”, „Noc w muzeum. Tajemnica grobowca”, „Paddington” oraz „Pani z przedszkola”.

Annie

Lata 30. Annie to mała, rudowłosa dziewczynka, która mieszka w sierocińcu należącym do okrutnej pani Hannigan. Pewnego dnia Annie zostaje wybrana by spędzić tydzień w domu sławnego miliardera Warbucksa. Jej radość życia sprawia, że zimne serce Warbucksa mięknie. Postanawia on pomóc znaleźć rodzinę Annie.

reżyseria: Will Gluck,
scenariusz: Aline Brosh McKenna, Will Gluck, Emma Thompson,
aktorzy: Jamie Foxx, Quvenzhané Wallis, Rose Byrne,
gatunek: dramat/komedia/musical,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 118 minut,

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”, to opowieść pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – „Hobbit: Niezwykła podróż” (2012) oraz „Hobbit: Pustkowie Smauga” (2013), nadszedł czas na film zamykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona: „Hobbit: Tam i z powrotem”. Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry, której skarbu strzeże potężny Smaug. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor?

reżyseria: Peter Jackson,
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson,
aktorzy: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: Nowa Zelandia, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 156 minut,

Królowa śniegu 2

Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele – Gerda, Kai, zbuntowana piratka i niezawodna łasiczka Zuzia. Razem przeżyją mnóstwo przygód, kolejny raz ratując Krainę Lodu przed wielkim niebezpieczeństwem.

reżyseria: Alexey Tsitsilin,
scenariusz: Alexey Tsitsilin, Vladimir Nikolaev, Alexey Zamyslov,
gatunek: animowany/familijny,
kraj produkcji: Rosja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 80 minut,

Noc w muzeum. Tajemnica grobowca

Film fantastyczno-przygodowy w polskiej wersji językowej, kontynuacja przebojowej serii, której dwie poprzednie części obejrzało w polskich kinach prawie milion widzów. Ben Stiller ponownie w roli Larry’ego Daleya, strażnika w muzeum, w którym nocą ożywają zgromadzone w nim niezwykłe eksponaty. Tym razem Larry wyrusza wraz z synem do Londynu, by w Muzeum Brytyjskim przeżyć największą przygodę swego życia.

reżyseria: Shawn Levy,
scenariusz: Robert Ben Garant, David Guion, Michael Handelman, Thomas Lennon,
aktorzy: Ben Stiller, Dan Stevens, Robin Williams,
gatunek: familijny/fantasy/komedia,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,

Paddington

Miś o imieniu Paddington mieszka w Peru wraz ze swoją ciocią. Pewnego dnia ich wspólny dom zostaje zniszczony, a niedźwiadek wyjeżdża do Anglii, aby tam szukać szczęścia. Po przybyciu do Londynu, okazuje się, że nie jest to miejsce przyjazne dla bezdomnych, pluszowych misiów. Paddington postanawia odszukać dawnego znajomego ciotki, który mieszka w Londynie. Na swojej drodze spotyka jednak, Brownów, którzy oferują mu tymczasowy pobyt w swoim domu. Nie są oni świadomi jakie niebezpieczeństwa i przygody ściągnie na nich mały, pluszowy niedźwiadek.

reżyseria: Paul King,
scenariusz: Paul King, Hamish McColl,
aktorzy: Nicole Kidman, Hugh Bonneville, Sally Hawkins,
gatunek: familijny/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: Francja, USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 95 minut,

Pani z przedszkola

„Pani z przedszkola” to obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

reżyseria: Marcin Krzyształowicz,
scenariusz: Marcin Krzyształowicz,
aktorzy: Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Karolina Gruszka,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

źródło: NoveKino (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.