SPIN

Cztery nowości od jutra w NoveKino

Aneta Borkowska czwartek, 15 stycznia 2015, 10:56 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na 4 nowości, które będzie można oglądać na ekranach już 16 stycznia. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Dzikie historie”, „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”, „Wkręceni 2” oraz „Gra tajemnic”.

Dzikie historie

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

reżyseria: Damián Szifrón,
scenariusz: Damián Szifrón,
aktorzy: Ricardo Darín, Oscar Martínez, Leonardo Sbaraglia,
gatunek: komedia/thriller,
kraj produkcji: Argentyna, Hiszpania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 122 minuty,

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii

Jelonka, beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt, wierzy, że wróżek nie należy osądzać po pozorach, a zwierząt po ich kłach. Dlatego też, nie zważając na nic, zaprzyjaźnia się z nieznaną nikomu ogromną bestią i decyduje się sprowadzić ją do Przystani Elfów. Pomysł Jelonki jednak nie wszystkim przypada do gustu… Kiedy oddział wróżek do zadań specjalnych postanawia schwytać tajemniczego potwora, zanim zniszczy ich dom, Jelonka, ufając swojej intuicji, wraz z Dzwoneczkiem i pozostałymi przyjaciółkami stanie w obronie bestii.

reżyseria: Steve Loter,
gatunek: animowany/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Wkręceni 2

„Wkręceni 2” to kontynuacja przebojowej komedii Piotra Wereśniaka, którą w kinach zobaczyło ponad 800 tysięcy widzów. Tym razem bohaterowie znani z pierwszej części filmu – z Szyją (Paweł Domagała) i Fikołem (Bartosz Opania) na czele – ruszą na podbój stolicy i polskiego showbiznesu. A widzowie przekonają się, jak naprawdę funkcjonuje świat gwiazd znanych z programów rozrywkowych i plotkarskich portali. Po ostatnich przygodach na prowincji, przyjaciele rozstali się i rozjechali po świecie. W rodzinnym mieście pozostał jedynie Szyja czyli Tomek Zarówny – jak zawsze posłuszny swojej ukochanej żonie. I to właśnie on wpada tym razem w kłopoty. Pracując na autostradzie, Szyja poznaje przypadkiem agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha). Seksowna blondynka porywa go na kilka dni do Warszawy. Jeszcze tego samego dnia Tomek zmienia się w prawdziwego celebrytę. A jego żona – słynna Jadźka (Barbara Kurdej – Szatan) postanawia sprowadzić go do domu, choćby i siłą. Z jakim skutkiem? Odpowiedź już od 16 stycznia 2015, gdy komedia „Wkręceni 2” trafi do kin.

reżyseria: Piotr Wereśniak,
aktorzy: Paweł Domagała, Małgorzata Socha, Marta Żmuda Trzebiatowska,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,

Gra tajemnic

Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii.

reżyseria: Morten Tyldum,
scenariusz: Graham Moore,
aktorzy: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 113 minuty,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.