SPIN

Spektakl „Kopciuszek” dla całej rodziny

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 stycznia 2015, 09:02 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W niedzielę (25 stycznia) o godz. 14. i 16. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Kopciuszek” na podstawie baśni braci Grimm i Charles’a Perraulta. Tę klasyczną, mądrą opowieść, będąca propozycją teatralną dla całej rodziny przygotowali Tancerze Teatru Tańca Caro Dance oraz Szkoły Tańca do Caro Dance.

„Kopciuszek” to piękna baśń o spełnieniu marzeń. Urzeka w niej nie tylko bajkowa atmosfera, ciekawa choreografia, mądre przesłanie, ale też muzyka, współtworząca urokliwy, baśniowy klimat, jak również dobrze odwzorowana gra aktorska młodych adeptów Teatru Tańca Caro Dance.

– Podczas przygotowań do tego spektaklu nauczyłam się bardzo wiele, jeśli chodzi o taniec, ale też moja rola była wyjątkowa. Jako Kopciuszek w pewnych momentach czułam się naprawdę jak bohaterka tej bajki – poniżana przez wszystkich i odtrącona. Rozumiem, jak to jest, kiedy w rzeczywistości przytrafia się to innym dzieciom. Ale pojawił się w moim życiu książę, dzięki któremu poczułam się szczęśliwa. Myślę, że każde dziecko powinno mieć w życiu taki moment. I właśnie o tym jest ta bajka. I o tym, że nie liczy się to, co masz, tylko kim jesteś. – tak o swojej roli mówi 9-letnia Zosia Denisiuk, odtwórczyni tytułowej roli w spektaklu.

Wśród młodych tancerzy-aktorów na scenie występują m.in. Michał Woiński (Książę), Piotr Kadej (Herold), Maciej Kwiatkowski (Szambelan), Adam Paciorek (Król), Monika Krusińska, Izabela Łukasiewicz, Julia Mućko, Maja Michalak, Wiktoria Trochimiak (Wróżki), Maja Łasisz (Sąsiadka), Daria Kania, Zofia Domańska (Siostry Kopciuszka), Iga Wójcik (Macocha) oraz tancerze Szkoły Tańca do Caro Dance.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.