SPIN

Walentynkowy koncert Marka Torzewskiego

Aneta Borkowska piątek, 6 lutego 2015, 22:40 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

„Magnes Dusz” to złoty album najsłynniejszego polskiego tenora – Marka Torzewskiego, z którym artysta przyjedzie do Siedlec. Koncert będzie można zobaczyć w Walentynki (14 lutego) o godz. 18. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

W koncercie znajdzie się różne stylistycznie utwory, a wśród nich zarówno kompozycje klasyczne, jak i utwory z kręgu muzyki pop. Są one wykonywane przez Marka Torzewskiego w trzech językach: polskim, włoskim i francuskim. Autorem polskich tekstów jest Jan Wołek, a wśród kompozytorów pojawiają się nazwiska jak Antonio Baldassare, Rugiero Mnafo , Piotr Bańka , Mieczysław Jurecki, Romano Musumara, Tomasso Albinioni, czy Gerard Presgurvic. Całość została nagrana w Brukseli i w Lublinie. „Magnes dusz” to program dla tych wszystkich, którzy cenią klasykę z mocną domieszką muzyki pop. W koncercie pojawią się także utwory z innych płyt Marka Torzewskiego.

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Bilety: 80 zł – w przedsprzedaży do 5 lutego, później 100 zł.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.