SPIN

Oczami Kobiet: „Dzika droga”

Aneta Borkowska sobota, 21 lutego 2015, 20:48 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Kanadyjczyk nie raz już udowodnił, że potrafi robić dobrze oczom i uszom widowni. W jego nowym filmie gęsta mikstura obrazów i dźwięków ma większą siłę niż słowa – potrafi szarpać emocje, pieścić zmysły bądź uwodzić melancholijnym nastrojem. Ogląda się to wszystko wybornie, podziwiając kunszt operatora i montażysty zszywającego praktycznie bez szwów sceny z różnych okresów życia Cheryl. (Łukasz Muszyński/filmweb)

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę (25 lutego) na kolejny film w cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to dramat „Dzika droga”.

Cheryl zmaga się z życiowym kryzysem, rozpadem małżeństwa oraz uzależnieniem od seksu i narkotyków. Po śmierci matki postanawia wyruszyć w drogę i przebyć liczącą ponad 1500 kilometrów trasę, która wiedzie przez najdziksze zakątki Ameryki. Trudna, wyczerpująca wędrówka oraz walka z samotnością i niewyobrażalnymi wyzwaniami pozwalają jej stawić czoło wewnętrznym demonom i znaleźć w sobie siłę, której tak bardzo pragnęła (dyst. Imperial-CinePix).
Ekranizacja bestsellerowej powieści Cheryl Strayed, występ nagrodzonej Oscarem Reese Witherspoon, film ze słusznym przesłaniem, opowiedziany z poczuciem humoru, o kobiecie, która musiała wyruszyć w dziką drogę, by odnaleźć samą siebie.

reżyseria: Jean-Marc Vallée,
scenariusz: Nick Hornby,
aktorzy: Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 115 minut,

O kulinarną, dobrą atmosferę wieczoru filmowego zadba Klubokawiarnia Dobry Klimat – przyjazne miejsce spotkań wszelakich…

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.