SPIN

Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 marca 2015, 09:30 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

arie mok caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 marca o godz. 17. do Sali Białej na koncert Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny.

Wystąpią artyści Filharmonii Narodowej w Warszawie: Inga Poškutė (sopran), Paweł Pecuszok (tenor) oraz Małgorzata Marczyk (fortepian) przeniosą Państwa do czarodziejskiego świata opery oraz operetki. Podczas koncertu będzie można usłyszeć słynne arie pochodzące z dzieł autorstwa mistrzów tych gatunków, m.in. Franza Lehára, Johanna Straussa oraz Giacomo Pucciniego.

Inga Poškutė – sopran – urodziła się w Kownie na Litwie.  W 2003 r. ukończyła studia dyrygentury chóralnej w Akademii Muzycznej na Litwie, wydział w Kownie. Jest absolwentką studiów podyplomowych chórmistrzowskich w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej (2006-2008). Studia śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, ukończyła z wyróżnieniem w 2012 r. w kasie prof. Cezarego Szyfmana. W roku 2013 ukończyła Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w UMFC w Warszawie. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich i seminariach prowadzonych przez wybitnych pedagogów polskich oraz zagranicznych.

Paweł Pecuszok – tenor – ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (2010) w klasie śpiewu solowego Urszuli Trawińskiej-Moroz. Jest również lekarzem – absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (2004); specjalista medycyny rodzinnej i geriatrii. W wykonawstwie operowym zadebiutował podczas studiów w podwójnej roli Franka oraz Feliksa w przedstawieniach S. Moniuszki „Flis” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku (reż. Natalia Babińska). Uczestniczy w licznych koncertach i przedsięwzięciach w Polsce: m. in. Moniuszkowski Festiwal Podlasia (premiera ballady S. Moniuszki „Pani Twardowska” w roliMefistofelesa), koncerty z cyklu Muzyczny Wersal Podlasia, Dni Wokalistyki Operowej w Krynicy, cykl „Muzyka zaklęta w drewnie”.

Małgorzata Marczyk – fortepian – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. W ramach stypendium uzyskanego z programu Erasmus część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Talliinie (Estonia) w klasie fortepianu rektora tamtejszej uczelni, prof. Peepa Lassmanna. Uczestniczyła w wielu konkursach solowych i kameralnych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, zdobywając m.in. wyróżnienie w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego – Łomianki/Izabelin 2012. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I,Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Swoje umiejętności z zakresu pianistyki zarówno solowej, jak i kameralnej, doskonaliła uczestnicząc wielokrotnie w kursach i seminariach pianistycznych przeznaczonych dla pianistów-solistów, kameralistów oraz akompaniatorów w Polsce oraz za granicą (m.in. w Royal College of Music w Londynie).

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.