SPIN

OCZAMI KOBIET : „Druga strona muru”

Aneta Borkowska czwartek, 9 kwietnia 2015, 21:12 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Film miał swoją premierę w Niemczech ponad rok temu. Zdobył kilka nagród i wyróżnień, w tym na festiwalu w Montrealu! W Oczami Kobiet pojawi się przed oficjalną premierą w Polsce. NoveKino Siedlce na seans zaprasza 15 kwietnia o godzinie. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiety. Tym razem widzowie zobaczą dramat „Druga strona muru”.

Lata 70. XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec?

reżyseria: Christian Schwochow,
scenariusz: Heide Schwochow,
aktorzy: Jördis Triebel, Tristan Göbel, Alexander Scheer,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 102 minuty,

Gościem spotkania będzie dr Adriana Pogoda-Kołodziejak z Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH w Siedlcach, miłośniczka języka i kultury niemieckiej. Kulinarną atrakcję przygotuje firma rodzinna z przedwojenną tradycją – Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy z Piłsudskiego 12 w Siedlcach.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.