SPIN

Spektakle „Wdowy” i „Audycja” – Teatr FANUM

Aneta Borkowska czwartek, 9 kwietnia 2015, 09:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 kwietnia o godz. 9., 11. i 18. do Sali Białej na spektakle „Wdowy” i „Audycja” w wykonaniu Teatru FANUM, a w ramach cylku „Czwartkowe spotkania z Teatrem”.

Kolejne dwa tytuły prezentowane przez Teatr FANUM przełamują stereotyp nauczyciela. Kierowane są do wszystkich widzów zainteresowanych teatrem i pokazują, że wspólna pasja umożliwia przełamywanie barier nauczyciel-uczeń.

„Wdowy”, to charakterystyczna dla Mrożka czarna komedia absurdu. Rzecz o dwóch wdowach, ich nieżyjących od kilku godzin mężach, tajemniczych kochankach o wymownych imionach Tristan i Romeo i relacjach między tą, jak się okazuje czwórką . „Audycja” jest brawurową komedią pomyłek, której rzecz dzieje się w studio radiowym podczas nagrania. Jednak nic tutaj nie idzie tak jak powinno. Brakuje aktorów, zaginęły nagrania z muzyką, zdarzają się chwilowe wyciemnienia z powodu braku światła, a nade wszystko w studiu jest piekielnie gorąco. Scenariusz: Grzegorz Reszka.

Teatr FANUM założony został przez i dla młodych ludzi pasjonujących się teatrem. Powstał w lutym 2008 r. za sprawą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizował, grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout”, w reżyserii insp. Grzegorza Jacha. Ideą Teatru FANUM jest skupianie wszystkich, którzy kochają teatr, są wrażliwi na sztukę i drugiego człowieka. To grupa przyjaciół, którzy brną razem przez przeciwności losu realizując się, rozwijając i stawiając przed sobą coraz to nowe cele artystyczne, ale także, a właściwie przede wszystkim, pomagają sobie nawzajem przezwyciężać trudy dnia codziennego. Podstawą działalności i misji Teatru FANUM jest działanie młodych ludzi na rzecz swoich rówieśników w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym, alkoholizmowi, narkomanii i przemocy.
– godz. 9. i 11. – spektakle dla szkół ,
– godz. 18. – spektakle dla dorosłych,

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.