SPIN

LUZ i spektakl „Kolory Nadziei” w Poznaniu

Aneta Borkowska piątek, 8 maja 2015, 09:21 Kultura

30 kwietnia na Stadionie INEA w Poznaniu przed trzydziesto-tysięczną publicznością wystąpili tancerze Alternatywnego Teatru Tańca LUZ w widowisku Kolory Nadziei. Tego dnia podczas kongresu ŻYCIE BEZ OGRANICZEŃ grupa ludzi, mówców i artystów, spotkała się by opowiedzieć wielką historię o Marzeniach.  

Od wczesnych godzin porannych okolice stadionu miejskiego w Poznaniu były najbardziej zatłoczonym miejscem w mieście. Na spotkanie „Życie bez ograniczeń” ciągnęły tłumy ludzi z całej Polski i z zagranicy. W tym jednym z największych i najbardziej unikalnych wydarzeń na skalę światową, trzydziesto-tysięczna widownia zobaczyła show, które łączyło w sobie wyjątkowe prelekcje takich ludzi jak: Nick Vujicic, Les Brown, Jakub B. Bączek czy Łukasz Jakóbiak. Wydarzenie skierowane było do każdego, bez względu na wiek, wiarę i inne ograniczenia. To wyjątkowa podróż do świata, w którym takie wartości jak miłość, uczciwość i prawda są najważniejsze.

Jednym z głównych punktów wydarzenia było widowisko muzyczne „Kolory nadziei”. Spektakl przedstawia historię człowieka, który początkowo pogrążony w depresji i smutku, zaczyna powoli radzić sobie ze swoimi problemami, aby w końcu stać się szczęśliwym i poznać prawdziwy smak życia. Przedstawienie jest niesamowicie dynamiczne i widowiskowe, a to za sprawą połączenia teatru, tańca, pokazów kaskaderskich, pięknych wizualizacji i zróżnicowanej muzyki (rock, folk, pop, muzyka symfoniczna, elektroniczna). Dzięki temu skutecznie dociera do widza i wywołuje w nim burzę emocji. Kolorystyka i zaskakujące projekty strojów solistów i tancerzy dodatkowo wpływają na publiczność wywołując radość, czasem strach, ale co najważniejsze refleksję oraz zastanowienie się nad samym sobą.
Jednym z głównych środków wyrazu zastosowanych w widowisku jest taniec. Niezwykle uzdolnieni tancerze z Alternatywnego Teatru Tańca LUZ  tworzą barwne i dynamiczne sceny prowadząc bohatera poprzez fabułę spektaklu.

Scenariusz: Barbara Szafraniec.
Choreografia: Joanna Woszczyńska i Bartek Woszczyński.
Muzyka: Sopor i Ryszard Wolbach.
Obsada: wokaliści – Ryszard Wolbach, Michał Rudaś, Marcin Kołaczkowski; w rolę głównego bohatera wcielił się Kamil Szafraniec / Tancerze Alternatywnego Teatru Tańca LUZ: Dominika Mańkowska, Urszula Jasnowska, Dominika Sznajder, Oliwia Kruczyńska, Justyna Maciak, Julia Poduch, Julka Radczuk, Karolina Kasprzykowska, Wiktoria Andrzejczuk, Paulina Piechowicz, Klaudia Rojek, Alicja Pogorzelska, Magdalena Czmoch; duet – Olivia Roach (Wielka Brytania) i Bartek Woszczyński; gościnnie –  Marta Skorupka, Dorota Wereszczyńska, Michał Skorupka (Milewski & Partnerzy).

źródło: MOK (reklama) / zdjęcie ze spektaklu wystawionego w Siedlcach

Możliwość komentowania jest wyłączona.